پنج شنبه ٣٠ فروردین ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

نکاتي راجع به برنامه ريزي براي آزمون ارشد 95


مطالب قبلی سایت راجع به منابع و زمان بندی برای مطالعه متمرکز جهت آمادگی در آزمون ارشد بیان شده است. در اینقسمت صرفا به ذکر چند نکته بسنده می شود

  برای تسلط و برنامه ریزی بهینه در شیمی آلی ابتدا شیمی آلی 1 و بخصوص شیمی آلی 2 را به اتمام رسانده و بر روی آنها متمرکز شوید و سپس به سراغ شیمی آلی 3، طیف سنجی و شیمی فیزیک آلی بروید.  

   در درس شیمی تجزیه معمولا داوطلبان و نیز کلاسهای کنکور زمان بسیار زیادی را صرف مطالعه و تدریس شیمی تجزیه 1 می کنند که متاسفانه در کنکور معمولا بدلیل محدودیت زمان و یا عدم تسلط کافی داوطلبان قادر به پاسخگویی سئوالات این مباحث نخواهند بود و متاسفانه چون زمان کافی روی مطالعه درس تجزیه 2 و دستگاهی نیز نگذاشته اند نمی توانند نتیجه مطلوبی از آزمون این درس بگیرند . بنابراین مطالعه اجمالی شیمی تجزیه 1 و مطالعه دقیق تجزیه دستگاهی رو پیش رو بگیرید. سپس شیمی تجزیه 2 را مسلط شده و سپس دوباره به سراغ شیمی تجزیه 1 بیایید. 

 در درس شیمی فیزیک بر خلاف ترس زیاد اکثر داوطلبان از این درس با مطالعه تعداد محدودی از فصول میتوان به درصدی حدود 25-30 درصد رسید که در درس شیمی فیزیک درصدی قابل قبول است . این سر فصل ها مربوط به مباحثی است که کمتر درگیر محاسبات شده و بیشتر به روابط بین کمیت ها می پردازند. الگوی مناسبی برای به خاطر سپردن روابط بین کمیت ها اتخاذ کنید

در مورد درس شیمی معدنی حتما مطالعه تمام مباحث شیمی معدنی 1و 2 و شیمی آلی فلزی را در دستور کار خود قرار دهید . سبک سئوالات کنکور معدنی در 2-3 سال اخیر تغییر کرده و از صورت روتین و متداول سالهای قبل خارج شده بنابر این پاسخگویی به سئوالات این درس مستلزم مطالعه کافی و دقت بالاست. به نظر کتاب شیمی معدنی پردازش برای این درس کافی است.

درس زبان :درس زبان مانند ساير دروس دارای ضریب 1 است و بنابر این تاثیر بسیاری در نتیجه خواهد داشت. توزیع سوالات در سال­های اخیر، به این صورت بوده که 5 سوال از گرامر، 10 سوال لغت(به صورت جای خالی) و 15 سوال درک مطلب آمده است. 

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up