جمعه ٧ اردیبهشت ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

انگيزش مطالعه


 هر مطالعه باید دارای هدفی باشد. اگر فصلی از یک کتاب را برای اولین بار می خوانید نباید انتظار فهم عمیق درس را داشته باشید. اگر از خود انتظار دارید که در اولین مطالعه مطالب را خوب بفهمید انتظار زیادی است و شاید بر آورده نشود و باعث سردرگمی و سرخوردگی می شود و شاید تصور کنید که بی استعداد هستید.

هدف، انگیزه لازم برای مطالعه را فراهم می کند هدف به ما کمک می کند که تمرکز و ارامش بهتری در هنگام مطالعه داشته باشیم. بدون هدف داوطلب دچار سر درگمی می شود و از طرفی مطالعه هدف دار باعث می شود که همیشه نسبت به مطالعه دلگرم باشید.

انگیزه باعث تحقق هدف مطالعه می شود. انگیزه داوطلب را به حرکت در می اورد. داوطلب باید از راه های مختلف در خود انگیزه را ایجاد کند مثلا به دست اوردن نمره خوب. رقابت در بین داوطلبان خود انگیزه را بالا می برد. احساس خودباوری و اینکه چیزی از سایر داوطلبان کمتر ندارد خود باعث انگیزه می شود. در این راه احساس نیاز برای رسیدن به هدف خود بزرگترین انگیزه می باشد.

بهتر است انگیزه داوطلب درونی باشد تا بیرونی. مثلا اگر داوطلبی برای نمره درس بخواند اگر به هدف خود نرسد انگیزه اش را از دست می دهد.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up