جمعه ١ تیر ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

سخن مشاور 12 شبيه سازي کنکور


 دوران مطالعه برای کنکور برهه سخت و طاقت فرسایی محسوب می شه و هر کس که تا لحظات آخر امیدشو حفظ کنه و تلاش کنه، برنده این میدان محسوب میشه! 

تا اینجا هر چی خوندید کافیه! ترجیحاً هیچ منبع جدیدی دیگه شروع نکنید. برای هر درس یک منبع رو لازمه انتخاب کنید و مرور کنید.

بعد از اینکه تمام دروستون رو به این نحو یه دور جمع بندی کردید. حالا نوبت شبیه سازی جلسات کنکور است. اگر کنکور شما ظهر برگزار می شود دقیقا همان ساعت برگزاری کنکور روی یک صندلی ترجیحا ناراحت بشینید و دقیقا طی زمان بندی کنکور، تست های سال های پیش را بزنید. بعد از اتمام آزمون و استراحت تمام سوالات را تصحیح کنید و غلطها را مشخص کرده و در یک برگه جداگانه نکته برداری کنید. ترجیحا از کتاب های دیگر تعاونی سنجش نظیر سنجش طلایی و غیر و یا هر نمونه سوالات شبیه سازی دیگر برای کنکور نیز استفاده کنید که تا قبل از کنکور اصلی حدود 12 سال کنکورهای آزمایشی 80 تا کنون و ده نمونه کنکور شبیه سازی شده داده باشید.
هم چنین آزمون های سنجشی را که تا کنون شرکت کرده این را نیز مرور کنید و زمان باقیمانده را فقط و فقط تست بزنید.
البته معمولا این کار 4 تا 5 ساعت بیشتر وقت نمی گیرد. ایده آل در این ماه های آخر 10 تا 12 ساعت مطالعه می باشد که می توانید صبح ها حدود 3 تا 4 ساعت به مرور نکات دست نویس خود و دروسی که طی آزمون های آزمایشی متوجه ضعف بیشتر در آنها شده اید بپردازید.
سه روز آخر کنکور فشار مطالعه را کم کنید و نهایتا 4-5 ساعت بیشتر درس نخوانید. می توانید بقیه روز را برای خود برنامه تفریحی یا استراحت بگذارید و سعی کنید دو سه روز آخر فقط و فقط نکات دست نویس خودتو و نکته هایی رو که در کنکورهای آزمایشی اشتباه داشتید و در برگه جداگانه یاددداشت کردید بخونید. روزقبل کنکور هم یک بار دیگه سوالات دو سال قبل رو بخونید و در واقع بهتر بگم حفظ کنید.
موفق باشید
 

 

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up