چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

مهارت نکته برداري= صرفه جويي در زمان


داوطلبان عزیز سلام

با توجه به سوالات شما عزیزان در مورد نحوه نکته برداری، بر آن شدیم تا اندکی در مورد آن توضیح دهیم؛ امیدواریم مفید واقع شود.

اصل اول: زمان مناسب نکته برداری؟

اولین نکته ای که در نکته برداری باید مد نظر داشته باشید این است که این کار نباید در بار اول خواندن اتفاق بیفتد. حداقل باید پس از 2 یا 3 بار خوندن یک درس اقدام به نکته برداری نمایید.

چرا؟ به این دلیل که شما قطعا در دفعه اول موارد زیادی هست که می توانید به منظور جلوگیری از فراموشی نکته برداری کنید و این کار باعث می شود تا نکات یادداشتی شما معادل خود متنی باشد که مطالعه می نمایید. بنابراین لازم است که شما تسلط نسبتاً نسبی به یک درس پیدا نمایید و سپس اقدام به نکته برداری کنید تا در زمان مناسب آن را یاد آوری کرده و بتوانید تست های مربوطه را پاسخ دهید. پس اصل اول این است که پس از مطالعه و تسلط نسبی نسبت به یک درس اقدام به نکته برداری نمایید.

اصل دوم: چه نکاتی باید یادداشت شود؟

نکاتی را باید یادداشت نمایید که مهمترین مطالب مد نظر طراح سوال کنکور است و شما با تسلط به آنها می توانید به بخش زیادی از سوالات پاسخ دهید. نه این که تمامی مطالبی را که به هر دلیلی در ذهن نمی ماند را یادداشت کنید. برای آشنایی با مهمترین مطالب کنکوری نیز با تست بیشتر زدن یا حضور در کلاس های کنکور(نه الزاماً) می توانید به دست آورید.

اصل سوم: زمان استفاده از این نکته برداری چه موقع است؟

برای پاسخ به این سوال ما زمان کنکور را به صورت فرضی(دقت بفرمایید فرضی) به 12 ماه تقسیم کرده(منظور اختصاص زمان مساوری برای این دو تقسیم است) و بر این اساس دو شیوه را طراحی و پیشنهاد می دهیم:

6 ماه اول که ما نام آن را از درس به تست می گذاریم، شما باید زحمت کشیده و دو بار مطالب همه دروس را مطالعه نمایید و  پس از تسلط نسبی به دروس، نکات بسیار مهم را یادداشت برداری کرده و وارد 6 ماهه دوم که به نام از تست به درس نام گذاری می شود، شوید. در این 6 ماه شما شروع به تست زدن می نمایید و هر بخشی را که نتوانستید به تست های آن پاسخ دهید دوباره باید بر گردید و از منابع درسی مطالعه نمایید. حال اگر نکاتی که شما یادداشت نموده اید جزو این موارد باشد، شما صرفه جویی بیشتری را در زمان انجام داده اید و می توانید موفقیت بیشتری را کسب نمایید.

اصل سوم: آیا نکته برداری رتبه بندی هم دارد؟

بله. یعنی نکاتی که شما در مرتبه اول یادداشت برداری می کنید پس از چند بار تست زدن به بخشی از آنها مسلط شده و باید آنها را از گردونه مطالعه مجدد حذف نمایید.

همچنین دسته ای دیگر نکات بسته به نوع درس بسیار مهم و حیاتی هستند یا این که بسته به خاصیت درس بسیار فرار؛ این نکات را باید تا روز قبل کنکور نیز مرور نمایید تا بتوانید در روز کنکور از آن استفاده نمایید.

بنابراین باید دقت داشته باشید که حجم زیاد نکات نباید شما را خسته، کلافه و حتی به دلیل حجم زیاد بی انگیزه نماید.

 

گروه مشاوران

مجموعه مدیریت و حسابداری

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up