پنج شنبه ٣٠ فروردین ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

منابع درسي ضروري براي شيمي‌فيزيک


منابع درسی ضروری برای شیمی‌فیزیک

کتب درسی مرجع شیمی‌فیزیک عبارتند از شیمی‌فیزیک لواین، شیمی‌فیزیک اتکینز، شیمی کوانتومی لواین، طیف‌سنجی مولکولی بنول یا هولاس. طبیعی است که تسلط بر کتب فوق برای هر دانشجوی شیمی بعنوان بخشی از برنامه دوره کارشناسی ضروری است. اما حجم زیاد این کتب، مطالعه درس شیمی‌فیزیک را برای آمادگی در آزمون کارشناسی ارشد دشوار می‌سازد. درنتیجه در ادامه به معرفی کتب کمکآموزشی که این مسیر طولانی را تا حد زیادی کوتاه می‌کند، می‌پردازیم. براس سادگی داوطلبان را به دوسته تقسیم می‌کنیم، داوطلبانی که درصد بسیار بالا (بالای 70) و داوطلبانی که درصد معقول (بالای 40) از این درس می‌خواهند.

داوطلبان درصد بالا: برای داوطلبان درصد بالا کتاب شیمی‌فیزیک سالاری از انتشارات پارسه کتاب مناسبی است که تقریبا کلیه مباحث مورد نیاز را به طور کامل پوشش داده است. با توجه به حجم بالای این کتاب، این منبع به دانشجویانی توصیه می‌شود که تصمیم دارند بیش از 9 ماه برای آمادگی برای آزمون کارشناسی ارشد صرف کنند. کتاب 1111 تست طبقه‌بندی شده آرش تیرانداز نیز برای پوشش سوالات چهارگزینه‌ای کتاب بسیار مناسبی است.

داوطلبان درصد معقول: برای داوطلبان درصد معقول کتاب شیمی‌فیزیک انتشارات سازمان سنجش یک کتاب با حجم کمتر اما پوشش کافی مطالب است. کتاب 1111 تست طبقه‌بندی شده آرش تیرانداز نیز برای پوشش سوالات چهارگزینه‌ای کتاب بسیار مناسبی است.

توجه کنید دز طی مطالعه کتب کمک‌آموزشی فوق، هر جا که احساس کردید احتیاج به مطالعه عمیقتری از مباحث دارید می‌توانید به کتب مرجع مراجعه کنید.

 

 

 

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up