شنبه ١ اردیبهشت ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

معرفي منابع ضروري براي گرايش شيمي معدني در کنکور ارشد


 به نام خدا

در این مطلب سعی بر آن شده است تا داوطلبان را یاری کنیم تا در درس شیمی معدنی درصد بالایی بدست آوردند.

برای همین منظور ابتدا داوطلبان را به دو دسته تقسیم می کنیم. 1) داوطلبانی که تمایل دارند درصد های بالای 70 درصد در کنکور ارشد بدست آورند.  2) داوطلبانی که تمایل دارند با صرف وقت کمتر درصد مطلوبی بدست آورند.

 

1)     برای داوطلبانی که درصد های بالای 70 یا حتی 80 درصد از شیمی معدنی مد نظر آنان است ابتدا توصیه می کنیم که یک بار کتاب های مرجع را دوره کنند. برای این کار از بین کتاب های مرجع زبان اصلی یک بار خواندن کتاب هایی مانند کاتن و یا شرایدر پیشنهاد می شود. یکی از این کتاب ها کافی است و اصلآ و باز هم تاکید می کنم که اصلآ لازم نیست دو نسخه مانند هر دوی کاتن و شرایدر خوانده شود. از بین کتاب های مرجع فارسی کتاب های شیمی معدنی 1 دکتر عزیز الله بهشتی از دانشگاه اهواز و کتاب های شیمی معدنی 1 و 2 و نظریه گروه در شیمی از دکتر آقابزرگ پیشنهاد می شود. البته تجربیات سال های اخیر نشان داده است که دانشجویان با کتاب های مرجع فارسی در زمینه ی شیمی معدنی خیلی راحت تر ارتباط بر قرار می کنند و گروه هگام نیز کتاب های مرجع فارسی را ترجیح  می دهد. پس از آن و یا همراه با مطالعه ی هر فصل مثلآ تقارن در شیمی معدنی 1 و یا نظریه ی میدان کئوردیناسیون در شیمی معدنی 2 می توانید تست های کنکور های سال های قبل و یا تست های تالیفی دکتر علیرضا بدیعی را هم استفاده کنید و از نکات آن برای آموختن استفاده نمایید. برای درس شیمی آلی-فلزی تنها یک منبع ساده و روان کافی است و برای این منظور هم کتاب دکتر آقابزرگ پیشنهاد می شود. در نهایت برای جمعبندی داوطلب می تواند از جزوه های دکتر یوسفی و یا کتاب تالیف ایشان در انتشارات پردازش استفاده کند. پس از آن داوطلبان علاقه مند تر می توانند با تهیه ی کتاب های سنجش تکمیلی از منابع غنی تست های تالیفی و استاندارد در زمینه ی شیمی معدنی استفاده کرده و تسلط خود را افزایش دهند. نام این کتاب ها هم به همین منظور تحت عنوان کتاب های تسلط نامگذاری شده است.  

2)     داوطلبانی که درصد های حدود 50 مد نظر آنان است می توانند جزوه ی دکتر یوسفی و همچنین کتاب تالیف ایشان تحت عنوان شیمی معدنی در انتشارات چردازش را مطالعه کنند. پس از آن کتاب های تسلط همگام سنجش منبع خوبی برای تسلط و ارزیابی این دسته از داوطلبان است. 

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up