جمعه ٢٥ آبان ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

سيستم محرکه خودرو،سيستم هاي تعليق، سازه و بدنه خودرو


هدف تربیت متخصصانی در زمینه‌‌های مختلف اجزاء خودرو برای طراحی خودروهایی با مصرف سوخت و آلودگی بهینه و راحتی و آسایش بیشتر سرنشین و عمر مناسب در کاربردهای مختلف خودروها می‌باشد.

سيستم محركه خودرو عبارت است از مجموعه­اي كه قدرت را از موتور دريافت كرده و آن را به چرخهاي محرك ارسال مي­كند. در اين گرایش دروس مربوط به اين مجموعه مطالعه مي­شود و در تمامي رشته­هاي مربوط به خودرو فقط صرف بر بهينه كردن مجموعه خودرو مي­باشد براي مثال اين مجموعه شامل گيربكس و ديفرانسيل مي­باشد و به بررسي انواع نيروها، حركتها و تأثير آنها بر اجزاء مختلف ماشين مي­پردازد.

سیستم های تعلیق  همانطور كه از اسمش پيداست  نيز براي بهينه كردن مجموعه خودرو در زمينه تعليق و ترمز و فرمان مي­باشد. نحوه بهينه كردن و نيز دروس مربوط به طراحي و تحليل اين مجموعه در اين گرايش مورد بررسي قرار مي­گيرد. در واقع در اين مجموعه بايد تمامي نيروها و گشتاورها و همچنين كارايي مناسب قطعه را تضمين كنند.

گرایش سازه و بدنه نيز مربوط به بدنه خودرو مي­باشد و اين گروه نيز طراحي و تحليل­هاي مربوط به بدنه خودرو را تضمين مي­كنند. و نيز راههايي براي بهينه كردن اين مجموعه را مورد بررسي قرار مي­دهند.

 

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up