جمعه ٧ اردیبهشت ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

تثبيت در يادگيري


 تثبیت اخرین مرحله یادگیری است. همه می دانند ذهن ما می تواند هر مطلبی را تا مدت کوتاهی به یاد اورد و سپس به فراموشی می سپارد دلیل ان این است که مطالب جدید جایگزین مطالب قدیم می شود.

چاره کار یاداوری مطالب در بازه های زمانی است. در مرحله تسلط بر دروس باید برنامه ریزی زمانی برای یاداوری مطالب را طرح ریزی کند. دروس مختلف نیاز به برنامه های مختلف دارند. فرمول خاصی برای بازه مرور دروس وجود ندارد. داوطلب با توجه به شرایط یادگیری خود و استفاده از مطالب نیاز به بازه های زمانی مختلف دارد.

شرکت در ازمون های ازمایشی و بررسی نتایح ان به چگونگی زمان یاداوری کمک زیادی می کند.

ساختن کلمات بی معنی که از حرف اول چند کلمه ساخته می شود خود بر یاداوری ان چند کلمه بسیار موثر است. شاید وقتی این روش ها را به کار می برید و یا خلاصه نویسی می کردید به نظرتان وقت زیادی را صرف کردید ولی اکنون متوجه می شوید که در یاداوری انها، بسیار موثرند و ارزش صرف وقت را داشته اند. یادگیری یک امر شخصی است و هر کس مطابق با شرایط خود یادگیری را انجام می دهد البته قوانین کلی در این زمینه موجود می باشد ولی هر کس مطابق با شرایط خود امر یادگیری را انجام  می دهد.

باید همان طور که در یادگیری مطالب درسی تلاش می کنید در استفاده از روش ها و تکنیک هایی که تا کنون گفته شده نیز درایت داشته باشید و مطابق با وضعیت خود از انها استفاده کنید.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up