دوشنبه ٣ اردیبهشت ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

عقب افتادن زمان کنکور فرصت يا تهديد؟


همانطور که اکثر داوطلبان اطلاع دارند. زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد برخلاف سال های گذشته که در بهمن ماه بود به اردیبهشت منتقل شده است. صرف نظر از دلایل این تاخیر، این زمان اضافه شده برای داوطلبان طبیعتا می تواند در برنامه ریزی و نحوه مطالعه و حتی نتیجه آنها تاثیر مستقیم داشته باشد. نکاتی که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند:

1-    هر چند این زمان می تواند شرایط بهتری را برای شما برای مطالعه بیشتر فراهم کند اما باید توجه داشت که این زمان برای تمامی داوطلبان است و بنابراین تمامی داوطلبان با آمادگی بیشتر در کنکور شرکت می کنند.

2-    داوطلبانی که هنوز فارغ التحصیل نشده اند و طبیعتا زمان محدودتری برای مطالعه دارند این زمان می تواند بیشترین کمک برای آنها باشد و می توانند از آن به بهترین شکل برای جبران مطالعه محدود خود استفاده کنند.

3-    از آنجایی که پروسه مطالعه طولانی تر شده است. داوطلبان باید با در نظر گرفتن برنامه زمانی مناسب مطالعه خود را به مرور افزایش دهند و تا زمان کنکور امادگی خود را حفظ کنند. مطالعه زمان زیاد می تواند به مرور باعث خستگی و فرسایش و کاهش راندمان داوطلب شود.

4-    معمولا دو ماه آخر بیشترین تاثیر را در نتیجه داوطلبان دارد. بنابراین زمان عید و پس از آن دوان طلایی کنکور امسال محسوب می شود که معمولا بسیاری از داوطلبان آن را جدی نمی گیرند!

5-    در مجموع باید توجه داشت که این زمان اضافی چالشی جدید است و می تواند بر داوطلبان تاثیر مثبت و منفی داشته باشد بنابراین در مدیریت آن باید توجه کافی داشت.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up