جمعه ١ تیر ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

نگاهي به درس زبان


 

درس زبان انگلیسی اولین مجموعه درس در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک می باشد، از   آنجایی که ضریب این درس در اکثرگرایش ها (طراحی کاربردی،تبدیل انرژی،ساخت و مکاترونیک) یک می باشد، با توجه به وقت کم آزمون معمولا اکثر داوطلبان در برخورد با این درس ، مطالعه یا عدم مطالعه آن دچار تردید می شوند. در این قسمت چند نکته اساسی در مورد نحوه برخورد با این درس در دوره آماده سازی و همچنین سرجلسه آزمون ذکر می کنیم:
1-    سوالات این درس شامل 15 سوال عمومی و 15 سوال تخصصی می باشد، سوالات تخصصی معمولا وقت گیر اما ساده هستند و تنها کافی است با لغات تخصصی رشته تا حدی آشنایی داشته باشید.
2-    داوطلبینی که سطح زبان چندان بالایی ندارند، با توجه به تعداد بالای دروس بهتر است زمان چندانی برای درس زبان در دوران آماده سازی صرف نکنند. سفید گذاشتن هیچ درسی در آزمون توصیه نمی شود، بسیاری از رتبه های برتر نیز این درس را در دوره آماده سازی رها می کنند و تنها سر جلسه به چند سوال ساده آن پاسخ می دهند.
3-    داوطلبینی که دایره لغات آنها در سطح خوبی است می توانند سوالات بخش عمومی آن را در کمتر از 5-10 دقیقه پاسخ دهند. هر چند این لغات معمولا تنها با مطالعه کتاب 504 پوشش داده نمی شود وبه داوطلبان با سطح پایین دایره لغات، توصیه می شود تا حدالامکان سراغ بخش عمومی نروند!
4-    در صورتی که در سایر دروس تخصصی تا حدی مسلط هستید بهتر است که با هر نوع سطح زبان، کمتر از 10 دقیقه برای زبان در سر جلسه اختصاص دهید. در صورتی که در انتهای آزمون زمان اضافه داشتید و یا مطمئن بودید که با صرف زمان بیشتر در سایر دروس امکان موفقیت ندارید می توانید زمان بیشتری به زبان اختصاص دهید.
5-    داوطلبانی که حتی سطح زبان خوبی دارند، طبیعی است که اولویت خود را باید به سایر دروس اختصاص بدهند، اما توجه داشته باشید با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان، حتی رتبه های برتر، این درس را سفید می گذارند، در صورتی که در این درس درصد قابل توجهی داشته باشید می توانید تراز خوبی در این درس کسب کنید.
Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up