جمعه ٣١ فروردین ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

سوالات متداول کارشناسي ارشد مهندسي فناوري اطلاعات


ميزان مطالعه روزانه به پايه ي علمي داوطلبان بسيار وابسته است ولي به طور كلي مي توان گفت در فصل تابستان به طور متوسط 4 تا 6 ساعت مطالعه در روز مناسب است؛ اما در پاييز و زمستان بايستي ساعات مطلاعه را افزايش داد و به بيش از 7 الي 8 ساعت در روز رساند.

 

مشاور برنامه زماني كنكور را براي شما به سه دسته تقسيم مي كند : بازده اول خواندن مفهومي دروس و نكته برداري اوليه ، بازده دوم مرور و كار كردن روي نكات تست زني و تست با زمان ،همچنين شناخت و كار كردن روي آزمونهاي كنكورهاي سالهاي اخير و ايجاد انگيزه براي استفاده از حداكثر توانايي هر داوطلب از خودش . لازم به ذکر است که موسسه امکان حضوری برای مشاوره را فراهم نمیکند و فعلا از طریق پرسش و پاسخ این مهم براورده میشود.

 

 

گرايش تجارت الكترونيك: صنعتي اميركبير، خواجه نصيرالدين طوسي ، علم و صنعت.

گرايش امنيت اطلاعات: صنعتي اميركبير ، تربيت مدرس ، صنعتي مالك اشتر ، امام حسين(ع).

گرايش شبكه هاي كامپيوتري: صنعتي شريف ، صنعتي اميركبير ، علم و صنعت ، خواجه نصيرالدين طوسي ، امام حسين (ع).

گرايش مهندسي فناوري اطلاعات: دانشگاه تهران ، شهيد بهشتي ، تربيت مدرس ، الزهرا(س).

 

یک ویژگی وزارت علوم که در اختیار دانشجویان قرار داده این است که اگر مثلاً در بین بچه‌های کارشناسی ورودی خود، رتبه شما از نظر معدل یک است، حتی چنانچه رتبه شما در کنکور خوب نشده، می‌توانید انتخابی به مراتب بهتر در کارشناسی ارشد داشته باشید. البته بعضا شرط اتمام دوران تحصیل طی 4 سال نیز گذاشته می­شود. به عبارت بهتر در هر رشته معمولاً یک ظرفیت خالی در نظر گرفته می‌شود، که رتبه‌های اولی که در ورودی‌های خود و در آن رشته رتبه اول هستند و تا تاریخ 31 شهریور 92 فارغ‌التحصیل شوند، می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند. این ظرفیت 20% ظرفیت اصلی است و به طور جداگانه در نظر گرفته می شود. مثلا اگر فرض کنیم دانشگاه تهران در رشته مهندسی عمران 8 نقر ظرفیت دارد. بنابراین 2 نفر با سهمیه شاگرد اولی می گیرد. این دو نفر کسانی هستند که رتبه بهری در میان شاگرد اولها دارند.

 

با توجه به روند روبه رشد تعداد فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی، ضرورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در جهت کسب جایگاه‌های برتر شغلی و آشنایی عمیق­تر با دستاوردهای جدید و در نهایت زمینه ورود به مقاطع بالاتر و حضور در عرصه‌های دانشگاهی مضاعف گردیده است. ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از اهمیت فوق‌العاده ای برخوردار است. چرا که موجبات ورود به عرصه‌های بالاتر شغلی و حرفه ای را برای فارغ‌التحصیلان فراهم می‌نماید.
زمان کوتاه تحصیل در مقطع ارشد (حدود 2 سال) و امکان انجام پروژه و کار پاره وقت به صورت موازی نیز از دیگر مزایای تحصیل در این مقطع است. ارتباط نزدیک‌تر با اساتید در مقطع کارشناسی ارشد، فرصت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و یا ورود ساده‌تر به بازار کار را نیز فراهم می‌آورد.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up