پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

مسير برنامه ريزي


 بعضی از داوطلبان با مفهوم برنامه ریزی زیاد اشنا نیستند. ان ها عادت دارند هرگاه نیاز مبرم به مطالعه داشتند با عجله و سرعت زیاد درس بخوانند و خود را برای ازمون اماده کنند و به اصطلاح دقیقه نودی هستند و تا حد امکان یادگیری را به تاخیر می اندازند و تا مجبور نباشند مطالعه   نمی کنند.

داوطلب باید دقت داشته باشد که حجم سنگین دروس و به یاد اوردن همه انها در سر جلسه کنکور نیاز به تمهیداتی دارد که از مدت ها قبل از کنکور باید انجام شود. یکی از ارکان امادگی برای کنکور برنامه ریزی می باشد اگر داوطلب مطالعه و یادگیری را به درستی انجام دهد ولی بدون برنامه باشد در واقع زحماتش به هدر رفته است.

برنامه ریزی نیز مانند مطالعه و یادگیری به داوطلب وابسته است. داوطلب با توجه به علایق و شناختی که از خود دارد باید برای خود برنامه ریزی کند.

شروع هر کاری مهم ترین قسمت کار می باشد. اگر از ابتدا نسبت به اجرای برنامه خود مصمم باشید و پافشاری کنید مشکلات ان را حل خواهید کرد در غیر این صورت به کوچک ترین اشکالی که پیش می اید ناامید شده و میدان را خالی خواهید کرد. توجه کنید می خواهید وارد مرحله جدیدی شوید که باید از خود توقع زیادی داشته باشید. شاید تا کنون تنظیم وقت و برنامه ریز ی برای شما چندان مهم نبوده ولی اکنون باید در ازمونی شرکت کنید که نقش اساسی در اینده شغلی شما دارد پس نیاز به بردباری دارید. متاسفانه یکی از مشکلات داوطلبان ندانستن ارزش زمان می باشد ان ها به راحتی زمان خود را از دست می دهند که بعد از کنکور حسرت زمان از دست رفته را می خورند.

در صورتی که روش های مطالعه و یادگیری شما درست باشد برای اجرای انها نیاز به زمان دارید و در بعضی مواقع که در ازمونی نمره خوبی را کسب نکرده اید به ارزش زمان پی می برید. اگر شروع خوبی داشته باشید استمرار ان ساده است. باید ضمن داشتن انضباط تمرکز خود را در انجام برنامه داشته باشید. باید علاقه شدیدی در خود ایجاد کنید که برنامه طراحی شده را پیاده سازی کنید.

البته باید توجه کنید که برای ایجاد تغییرات در خود نیاز به زمان دارید روز اول برایتان بسیار سخت است ولی به تدریج برایتان عادت می شود و خودتان به صورت خودکار ان را انجام می دهید شرایط فعلی شما ایجاب می کند که شرایط را درک کرده و با توجه به ان عادت های جدید در خود به وجود اورید.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up