شنبه ١ اردیبهشت ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

مراقبت و محافظت از پوست با گليسيرين


 اگر داراي پوست خشک و زبري هستيد ما استفاده از گليسيرين را براي محافظت از پوستتان توصيه ميکنيم

به گزارش خبرگزاري آريا،گليسيرين يکي از ترکيبات شيميايي کربن است. فرمول عمومي گليسيرينC3H8O3 است . به اين ماده در شيمي گليسرول هم گفته مي‌شود. گليسيرين يک ماده جاذب رطوبت است و رطوبت را از محيط اطراف به خود جذب مي‌کند.

زماني که شما گليسيرين رقيق‌شده را به پوست خود مي‌زنيد، اين ماده رطوبت پوست شما را حفظ مي‌کند. گليسيرين در تمام داروخانه‌هاي بزرگ وجود دارد. عمر مفيد اين ماده، تا دو سال پس از تاريخ توليد آن است. قبل از خريداري کردن گليسيرين، برچسب روي آن را بررسي کنيد. در ادامه، برخي از مزاياي گليسيرين براي زيبايي آورده شده است .

مرطوب‌کننده براي پوست :

گليسيرين و عسل را به اندازه مساوي با هم مخلوط کرده و خوب به هم بزنيد. اين مخلوط را بر روي صورت خشک، دست‌هاي خشک، پاهاي خشک، و کلاً پوست خشک خودتان بزنيد.

اين مخلوط را براي حدوداً 20 دقيقه بر روي پوست باقي بگذاريد و سپس با آب سرد شست‌وشو دهيد. گليسيرين باعث مي‌شود که پوست مرطوب باقي بماند و جلوي خشک شدن آن را مي‌گيرد.

بهترين ماده جلوگيري‌کننده از خشکي پوست

پوست ما به طور طبيعي مواد شيميايي محلول در آبي را توليد مي کند که به عنوان عامل هاي مرطوب کننده طبيعي شناخته مي شوند که پوست را پر از آب نگه مي دارند.

گليسيرين خيلي شبيه اين عوامل مرطوب کننده طبيعي پوست است؛ چون رطوبت محيط را جذب پوست مي کند.

در واقع گليسيرين قدرت حفاظتي پوست را بالا مي برد تا بتواند مواد شيميايي مضر را دفع کند و در عوض ميزان بيشتري آب در خود نگه دارد و در نتيجه پوست کمتر خشک مي شود. بعضي از پزشکان عقيده دارند گليسيرين بهترين ماده براي جلوگيري از خشک شدن پوست است.

لايه‌برداري از پوست به وسيله گليسيرين :

يک قاشق سوپ‌خوري گليسيرين، دو قاشق سوپ‌خوري عسل، و دو قاشق سوپ‌خوري شير را باهم مخلوط‌کنيد. حالا جوي دو سر را به اين مخلوط اضافه کرده و به شکل يک خمير غليظ درآوريد تا روي صورت خودتان بماليد.

گليسيرين را بيش از اندازه اضافه نکنيد. زيرا باعث خارج کردن رطوبت از پوست مي‌شود. مقدار کمي گليسيرين اضافه کنيد. اضافه کردن اين ترکيب به صورت باعث باز شدن منافذ بسته پوست و تميز شدن آن‌ها مي‌شود. اين ترکيب پوستي زيبا و روشن براي شما به ارمغان مي‌آورد.

محافظت از پوست,پوست خشک,رطوبت پوست

براي نرم کردن پوست هاي خشک

اگر به خاطر خشکي، پوست تان زبر شده است، مي توانيد با ساختن يک ماسک صورت از اين زبري خلاص شويد.

کافي است يک قسمت گليسيرين را با يک قسمت عسل و دو قسمت آب مخلوط کنيد و بعد به آن کمي آرد جو اضافه کنيد تا مخلوط حالت خميري پيدا کند و بتوانيد به صورت ماسک به چهره بماليد. اين ماسک بايد حدود 20 دقيقه روي پوست باقي بماند و بعد با آب بشوييد.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up