چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

چگونه تيوري بخوانيم


داوطلبان عزیز

با سلام

درس تئوری مدیریت نیز مانند درس زبان تخصصی البته نه برای همه رشته ها، از مهمترین دروس مجموعه مدیریت است و هر چه درصد بالاتری در این درس به دست بیاورید می توانید رتبه بالاتری را کسب نمایید. در این درس به طور کلی برای همه رشته های مجموعه مدیریت باید تا سطح معینی مثلا 40 درصد را زد اما بعضی از رشته ها مانند مدیریت دولتی باید درصد بالاتر و در رشته ای مانند مدیریت صنعتی باید همین درصد حداقلی را زد.

منابع پیشنهادی:

1-      مدیریت عمومی                         مهدی الوانی

2-      رفتار سازمانی                            علی رضائیان

3-      مبانی سازمان و مدیریت             علی رضائیان

4-      منابع انسانی                               اسفندیار سعادت

5-      تجزیه و تحلیل سیستم                علی رضائیان (150 صفحه اول بسیار مهم و بقیه مهم می باشد)

6-      مروری جامع بر تئوری مدیریت صادق سپندارند                         انتشارات کتاب نوین(اصلی)

 نحوه مطالعه:

ابتدا کتاب مدیریت عمومی دکتر الوانی را به صورت کامل مطالعه نمایید. سپس به سراغ کتاب مدیریت رفتار سازمانی دکتر رضائیان بروید، پس از مطالعه این کتاب، کتاب مبانی سازمان مدیریت دکتر رضائیان را مطالعه نمایید. پیشنهاد ما این است که پس از مطالعه این سه کتاب تست های سال های قبل را بزنید؛ چرا؟ به دلیل این که از بخش های مهم کتاب و چگونگی طراحی سوالات آگاهی یابید. پس از زدن تست ها دوباره این کار یعنی مطالعه سه کتاب را تکرار نمایید. سپس سراغ کتاب منابع انسانی دکتر سعادت و تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم دکتر رضائیان بروید و آنها را مطالعه نمایید. پس از مطالعه کامل این 5 کتاب مروری جامع دکتر سپندارند را مطالعه نموده و تست های آن را بزنید و در نهایت نیز یکبار دیگر تست های سال های قبل را مجدداً بزنید و مطوئن باشید که نتیجه خوبی خواهید گرفت.

نکته بسیار مهم: با توجه به این که بخش زیادی از سوالات این درس ممکن است از کتاب مبانی سازمان دکتر رضائیان طراحی نمایند بنابراین این کتاب را در هفته پایانی مانده به کنکور حتما با دقت مطالعه نمایید. ضمیمه های دکتر الوانی نیز جدی بگیرید و مطالعه آن فراموش نشود.

ضمناً این شیوه مطالعه برای کسب نتیجه حداکثر است، در صورتی که شما قصد زدن حداقل را دارید به دلیل رشته انتخابی یا نوع بودجه بندی می توانید تنها از کتاب مروری جامع دکتر سپندارند استفاده نمایید.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up