دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

نکاتي براي مطالعه کنکور 1


در این قسمت به نکاتی اشاره می شود که ممکن است ارزشمند باشند ولی چندان مورد توجه نیستند.

مطالعه از همین تابستان:

تعداد زیادی داوطلبان زمان مطالعه را موکول به فصل پاییز می کنند و فکر می کنند وقت بسیاری دارند و یا اینکه درباره شروع از فصل تابستان دچار تردید هستند. به همه داوطلبان توصیه می شود اگر قصد اکتساب رتبه خوبی دارند باید از همین تابستان شروع کنند. می توان در ابتدا ساعات مطالعه خود را با یک ساعت در روز شروع کرد و به تدریج با افزودن ساعات، مطالعه را در طول زمان ادامه داد. تعطیلات تابستان برای برخی کارمندان و بخصوص داوطلبانی که ترم آخر کارشناسی هستند، بسیار مفید می باشد. چرا که فرصتی پیدا می شود تا به دور از نگرانی ها و مشغله های کاری و تحصیلی به مطالعه بپردازند.

سوالات کنکور 5 سال اخیر:

داوطلبان می توانند برای اینکه با شیوه سوالات کنکور آشنایی مقدماتی پیدا کنند سوالات کنکور سال های پیش را بررسی کنند، فقط برای اینکه اینکه با این سوالات آشنا شوند. بررسی سوالات حتما نیاز به پاسخدهی و تفکر عمیق بر آنها نیست، بلکه مطالعه ساده سوالات برای آشنایی با آنها کافی است. ممکن است بنظر رسد که شیوه سوالات در 5 سال اخیر در بعضی دروس بیشتر تفسیری و در بعضی دیگر بیشتر به صورت حفظی محض بوده است. یا اینکه دشواری سوالات تا آن حدی که تصور می شده نبوده است.

یادداشت برداری:

یکی از مفیدترین و موثرترین مواردی که به یادگیری عمیق مطالب کمک می کند، یادداشت برداری است. نکات مهم را می توان در کتاب هایلایت کرد و یا در کنار کتاب یا دفترچه شخصی برای خود خلاصه نمود.

همچین می توان دیاگرام ها و نمودارهایی رسم کرد و مطالب را در این نمودارها طبقه بندی نمود. این به یادآوری بهتر مطالب می تواند کمک کند، بخصوص در کسانی که فکر می کنند بیشتر تصاویر در ذهن آنان ثبت می شود و حافظه بینایی قوی دارند.

بایستی توجه داشت مطالب خلاصه شده را باید مرور کرد، به ویژه در هفته های آخر که کنکور نزدیک می شود، این خلاصه های می توانند در یادآوری مطالب و مروری سریع و جامع بسیار مفید باشند.

در ارتباط با خلاصه ها ممکن است برخی داوطلبان از خلاصه های دوستان خود استفاده کنند، اما چنین امری توصیه نمی شود، چون خود خلاصه نویسی به یادگیری و یادآوری بهتر مطلب کمک می کند.

با آرزوی موفقیت

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up