جمعه ٧ اردیبهشت ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

استمرار و تمرين


 هر کدام از مهارت هایی که در قسمت های قبل برشمرده شد، مانند مطالعه، یادگیری و برنامه ریزی نیاز به تمرین دارد. باید ان قدر تمرین کنید و تمرینات را تکرار کنید که به تدریج بتوانید روش ها و تکنیک هایی را که برشمردیم اجرا نمایید.

یادتان باشد که باید خوداموز باشید. ضمن تمرین و تکرار  انها باید یاد بگیرید که چگونه انها را پیاده سازی نمایید تا با شرایط فردی شما مناسب باشد و به راحتی بتوانید انها را اجرا کنید. به عنوان مثال ساعت های مطالعه مفید و پر ثمر شما چه موقعی از روز است. بعضی از داوطلبان متوجه می شوند که صبح خیلی زود مطالب درسی را بهتر متوجه می شوند ولی برای بعضی شب بهتر است. بعضی از داوطلبان متوجه می شوند که با شکل، مطالب درسی را بهتر متوجه می شوند و بعضی داوطلبان تدریس دروس برای همکلاسی ها را ترجیج می دهند واینگونه مطالب را بهتر متوجه می شوند.

خودتان بهتر می توانید روش های موثر را برای خودتان در یابید. بدین صورت شما درگیر امور مربوط به کنکور می شوید. در واقع در کنار یادگیری دروس مختلف چگونگی فراگیری مهارت های لازم را برای هرچه بهتر اماده شدن برای کنکور را نیز یاد می گیرید. باید متوجه باشید که محور تمام مهارت ها خود شما هستید.

همان طور که قبلا هم متذکر شدیم این مهارت ها ابزاری هستند که شما خود را بهتر اماده کنید و از تمام توان خود حداکثر استفاده را بکنید. انتظار نداشته باشید که دیگران برای شما کار فوق العاه ای انجام دهند این کار فوق العاده باید توسط خود شما انجام شود. مهارت های فردی در این کار یاری رسان شما خواهد بود. مهارت های فردی باعث می شود که تا با اطمینان خود را اماده کنید. مهارت های فردی باعث می شد که شما بتوانید حداکثر استفاده را از توان خود به کار ببرید.

افکار خود را کنترل کنید و با اعتماد به نفس دروس را یاد بگیرید. در واقع به شما می اموزد که به خود نیز توجه کنید.چگونه این مهارت ها را به دست می اید؟ با تمرین  و تکرار و بهتر کردن مهارت ها. می دانید که داوطلبان زیادی برای کنکور زحمت می کشند ولی انهایی که مهارت بیشتری دارند موفق تر هستند.

برای فراگیری بهتر دروس به مهارت هایی که برشمردیم توجه کنید. مانند ادم چشم بسته جلو نروید با چشم های باز حرکت کنید و به این مهارت ها توجه کنید، درگیر انها شوید، خودتان یاد بگیرید که چگونه بهتر انها را انجام دهید. ان قدر تمرین و تکرار کنید که کاملا انها را درست انجام دهید. مطمئن باشید که با توجه به این مهارت ها وقت خود را هدر نداده اید. در این صورت است که اعتماد به نفس خود را به دست می اورید. موفقیت در کنکور نیاز به مهارت های گوناگون دارد که تا کنون در مورد ان ها صحبت کردیم. اما تمام این مهارت ها تحت تاثیر یک عامل می تواند بی اثر شود و ان هم اضطراب کنکور است.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up