چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

چگونه ماليه عمومي و بودجه بخوانيم


داوطلبان عزیز

با سلام

مالیه عمومی و بودجه نیز بعد از حسابداری دولتی مهمترین درس تخصصی رشته مدیریت دولتی است. مهمترین ویژگی این درس سادگی آن است و این که سوال یا سوالتی ممکن است طراحی شود که یا مربوط به درس اقتصاد است یا پاسخ ان در هیچ منبع معرفی شده و شناخته شده ای یافت نمی شود. بنابراین داوطلبان می توانند با مطالعه نه چندان زیادی از این درس نتیجه دلخواه را بگیرند.

منابع پیشنهادی:

1-    مالیه عمومی     ابوطالب مهندس(درسی)

2-    مالیه عمومی     رنگریز و خورشیدی(درسی)

3-    اصول تهیه و تنظیم و کنترل بودجه       ابراهیمی و فرج وند (درسی)

4-    مالیه عمومی و بودجه  حمزه خواستار     انتشارات کتابخانه فرهنگ(اصلی)

 نحوه مطالعه:

با توجه به سادگی این درس پیشنهاد می شود که پس از مطالعه یک یا در نهایت دو بار این درس به سراغ تست های سال های قبل بروید چرا که این درس نیز مانند درس حسابداری دولتی حدود 50 درصد تست های آن یا عیناً یا بسیار شبیه به تست های سال های قبل است که همانطور که گفتیم تکرار تست زدن می تواند بسیار کمک کننده باشد. در مورد شباهت برخی تست های طراحی شده این درس به تست های درس اقتصاد نیز واضح است که مطالعه درس اقتصاد به موفقیت بیشتر در این درس کمک می کند و در مورد تست های نا آشنا نیز پیشنهاد ما رها کردن آن ها و عدم اختصاص زمان به آنهاست.

نکته بسیار مهم: هر چه بیشتر اقتصاد بدانید در بخش مالیه عمومی موفق تر خواهید بود و حسابداری دولتی و بخش بودجه این درس ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و طبیعی است که مطالعه هر کدام از آنها به موفقیت در دیگری کمک می کند.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up