دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

نکاتي در رابطه با شيوه آموزش محور


شیوه آموزش محور چه تفاوتی با پژوهش محور دارد؟

تحصیل در شیوه آموزش محور با محوریت آموزش و به صورت واحدهای درسی و بدون پایان نامه بوده ( به جای پایان نامه 6 تا 10 واحد درسی توسط دانشجو اخذ می‌شود)  که گذراندن حداقل دو و حداکثر ۴ واحد سمینار، تحقیق و تتبع نظری الزامی است و در سایر موارد عیناً مطابق آئین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته است. فارغ‌التحصیلان این دوره هیچ منعی برای ادامه تحصیل در دوره دکتری ندارند.

دانشجوياني که به شيوه آموزش محور تحصيل مي کنند اين توان را دارند که پس از فارغ التحصيلي در مراکز مختلف آموزشي مانند آموزش و پرورش، فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي به تدريس بپردازند و در فرآيند آموزش کشور نقش موثري ايفا کنند.

براساس آيين نامه دوره هاي کارشناسي ارشد ، طول دوره تحصيل دانشجويان اين مقطع، تا دو سال تعيين شده که در موارد استثنايي تا يک نيم سال نيز قابل تمديد است و چنانچه دانشجويي در دو ترم،  معدل کمتر از 14 داشته باشد از دانشگاه اخراج خواهد شد.

آیا ادامه تحصیل برای دانشجویان با شیوه آموزش محور در مقطع دکتری امکان پذیر است؟

با اینکه فارغ التحصیلان در دوره آموزش محور از نظر قانونی و طبق آیین نامه ، هیچ منعی برای ادامه تحصیل در دوره دکتری ندارند ، اما معمولا در هنگام مصاحبه جهت پذیرش در مقطع دکتری ، موضوع پایان نامه و مقالات مربوط به دانشجویان مورد بررسی اساتید قرار می‌گیرد و در واقع نحوه عملکرد دانشجو در پایان نامه و کیفیت آن از نظر علمی ، نقش زیادی در قبولی در مصاحبه مقطع دکتری دارد. لذا به دانشجویانی که حتما قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری ، چه در دانشگاه های داخل کشور و چه در خارج از کشور،  را دارند ، تحصیل در مقطع آموزش محور پیشنهاد نمی شود.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up