چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

چگونه در شيمي تست بزنيم؟


 بسمه تعالی 


با سلام خدمت همه ی دوستان علاقه مند به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد شیمی


در این مطلب بر آن شدیم تا مطالبی را در مورد نحوه ی تست زدن در شیمی در دوره های زمانی مختلف برای آماده سازی برای کنکور ارشد آشنا کنیم. 


برای آن کسانی که درس خواندن را از تابستان آغاز می کنند بهتر است کمتر وقت خود را در تابستان بر روی تست زنی بگذارند. نه اینکه بگوییم در این دوره تست نزنید، بلکه در تابستان بیشتر وقت خود را بر روی یادگیری مسائل پایه بگذارید و بعد از آنکه از یادگیری مسایل پایه مطمئن شدید، می توانید تست های سال های گذشته را هم نگاه کنید و به حل آن ها بپردازید. در این مرحله دقت تست زنی خیلی اهمیت دارد. یعنی اینکه خیلی باید سعی کنید که تست ها را درست بزنید و اگر درست نمی زنید حتمآ به دنبال دلیل آن باشید. به این فکر کنید که شما چه چیزی را درست یاد نگرفته اید که نمی توانید تست ها را درست بزنید و مطالبی را که در آن نقص دارید را بروید و از کتاب های مختلف بخوانید تا ضعف شما در آن قسمت ها بر طرف شود. بنابر این توصیه ی ما این است که در تابستان اگر تست می زنید اصلآ به فکر درصد های بالا نباشید و به فکر یادگیری باشید بیشتر. این اصلآ کار خوبی نیست که در تابستان بنشینید و برای خود درصد بگیرید و اگر درصدتان کم شد ناراحت باشید و فکر کنید در کنکور هم همینگونه می شود. این اصلآ کار درستی نیست و ما اصلآ درصد گیری و تست زنی سریع را در تابستان توصیه نمی کنیم. 


از مهر ماه تا آذر ماه مرحله ی دوم تست زنی است. در این مرحله باید به فکر آزمون کردن دانش خود باشید و همین طور اطلاعات خود را تکمیل کنید. در این روز ها می توانید از تست های تالیفی بیشتر استفاده کنید و دانش خود را محک بزنید و اگر در قسمتی همیشه تست ها را اشتباه می زنید بدانید که دانش شما در آن قسمت ها نقص دارد و بنابراین باید به دنبال اصلاح آن ضعف ها باشید. تست های تالیفی تا می توانید در این بازه به همراه درس خوانده های طولانی و عمیق داشته باشید. در حقیقت بیشتر فعالیت یادگیری شما برای کنکور ارشد در این بازه ی زمانی اتفاق می افتد. در این دوره باید به دنبال در صد های بالا هم باشید و اگر درصد های شما بالا نیست باید اندکی نگران باشید و تلاشتان را بیشتر کنید. 


از دی ماه تا کنکور ارشد. در این زمان باید تست زنی سریع را اول تمرین کنید و بعد از اینکه در تست زنی سریع شدید، سعی کنید تا صحت آن را هم بالاتر ببرید. در این دوره باید یاد بگیرید که کدام سوال ها وقت شما را خیلی زیاد می گیرند و نیازی به حل کردن آن ها نیست و باید وقت خود را بیشتر روی کدام سوال ها بگذارید. با تمرین های زیاد باید یاد بگیرید هم سرعت بالایی در تست زنی بدست آورید و هم درصد های بالا داشته باشید. دوره ی" مهر تا آذر" و همچنین " آذر تا کنکور" دوره ای است که باید به فکر درصد های بالا باشید. در این دوره هم درصد بالا مهم است و هم سرعت بالا. توصیه می شود 4 هفته قبل از کنکور روز های تعطیل برای خودتان آزمون های آزمایشی برگزار کنید و صبح را از ساعت 8 تا 12 روی یک صندلی بدون اینکه بلند شوید، بنشینید و ساعتی کنار خودتان داشته باشید و یک دوره آزمون های سال قبل را از ساعت 8 شروع کنید و تا ساعت 12 ادامه دهید و شرایط کنکور را برای خودتان کاملآ شبیه سازی کنید. این کار خیلی به آمادگی ذهن شما کمک خواهد کرد. 

آزمون های آزمایشی نیز می توانند کمک شایانی به برنامه ریزی و یادگیری تست زنی سریع و دقیق و همچنین شبیه سازی شرایط کنکور داشته باشند. آزمن های سنجش از این جهت که از سطح علمی بالایی برخوردارند نیز می توانند کمک شایانی به شما در این زمینه داشته باشند. همواره موفق و پیروز باشید


مشاور شیمی 

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up