دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

چگونه درس بخوانيم 3


 سلام به همگی

ازاونجا که معتقدم نوشته های کتابی علاوه بر کسل کنندگی عموما ناکارآمدن به زبان خودمونی با شما صحبت می کنم. سوالاتی که بچه ها همیشه می پرسن عموما با این شروع می شه که :چی بخونیم؟؟؟چجوری بخونیم؟؟؟و چه قدر بخونیم! حقیقتش اینه که جواب این سه سوال همش یک عبارته و اون هم اینه: بستگی داره!!!!!

میشه این سه سوال رو با سه سوال جواب داد: شما چه جور شخصیتی هستین؟ چه پیش زمینه هایی دارین و چه قدر وقت دارین؟؟

می بینین که جواب سوالای شما خیلی فردی پس لطف کنید و دیگه جمله هایی مثل این رو به کار نبرید: من عین دوستم درس خوندم اون قبول شد من مجاز هم نشدم!! یا میشه برنامه ای که درس خوندین رو بدین ؟؟ یا مثلا دوستم با 8 تا کتاب که خونده قبول شده همونا رو بخونم؟؟!!!

توصیه های عمومی اول از همه: 24 ساعت بشینین و با خودتون فکر کنید که واقعا چی می خواین و چه بهایی حاضرین براش بدین؟ حتما می گین این که حله! می تونم بهتون بگم که اصلا هم حل نیست. جواب ندادن به همین سواله که باعث می شه بعد یه ماه خونده و نخونده بیخیال برنامه شین شک کنین بگین اصلا باشه سال دیگه..حالا ارشد به چه دردم می خوره یا اینکه اصن بهتر نیست به جای خوندن ارشد برم سراغ بیزنس؟!؟!؟

شما ممکنه یکی از افرادی باشین که بعد فکر کردن این جوابهارو بدین:

  • من باید ارشد بگیرم اونم تو بهترین دانشگاه ها و حاضرم که یکسال سختی بکشم
  • من باید ارشد بگیرم ولی دانشگاه های معمولی هم خوبه 
  • من خیلی سرم شلوغه ولی می خوام بیشترین تلاشمو بکنم هرچی شد دیگه مهم نیست مهم اینه که همه ی تلاشمو کردم
  • یا اینکه من می رم سراغ بیزنس و خلاص!

از بین این ها آخری که عاقبت بخیر می شه ولی بقیه باید ادامه بدن برنامه زندگیتون رو بنویسید وآماده باشید یکسال آینده زندگیتون رو بر اساس این هدف شکل بدین. باور کنید که بعد از این کار خیلی راحت تر می شه هدفتون تعریف شده و حالا باید مسیر رو برنامه ریزی کنین. مهم ترین کتابهای هر درس رو انتخاب کنید و در طول هفته بخونید . دو نوع برنامه باید داشته باشین برنامه جامع و برنامه های مدت دار برنامه جامع کلیت کارایی که باید تا کنکور انجام بدین رو تنظیم می کنه و برنامه مدت دار بهتون این امکان رو می ده که روند پیشرفتتون رو چک کنین. در مورد این که چجوری برنامه ها رو تنظیم کنید به زودی توضیح کلی می دم اما همونطور که گفتم برنامه ها به هر فرد بستگی داره اگر دوست داشتین شرایطتون رو در قسمت مشاوره بنویسین تا بهتر بتونم کمکتون کنم.

 قبولی ارشد اصلا و اصلا شانس نیست بلکه فقط و فقط برنامه ریزی و پشتکاره پس موفق باشید


Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up