چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

چگونه زبان بخوانيم


داوطلبان عزیز

با سلام

درس زبان تخصصی از مهمترین دروس در رشته های مجموعه مدیریت و حسابداری است و هر چه درصد بالاتری در این درس به دست بیاورید می توانید رتبه بالاتری را کسب نمایید. البته به این معنی نیست که حتماً این درس را باید بالا بزنید چرا که بعضی از داوطلبان با درصد صفر در این درس نیز رتبه تک رقمی کسب نموده اند اما این نکته را باید مد نظر داشت که این دوستان در سایر دروس جبران مافات نموده اند و ضمن این که شرایط سال مورد نظر و وضعیت سایر دواطلبان را نیز باید مد نظر داشت. با این حال پیشنهاد ما این است که حتماً این درس را جدی گرفته و تلاش نمایید درصد بالاتری در این درس به دست بیاورید.

درس زبان مجموعه مدیریت دارای 30 سوال می باشد که 15 سوال آن عمومی و 15 سوال دیگر تخصصی است. از 15 سوال عمومی 10 سوال اول مربوط به لغات و 5 سوال دیگر مربوط به گرامر است. 15 سوال دوم نیز در قالب سه درک مطلب 5 سوالی طراحی می شود.

علیرغم این که در ظاهر این درس شامل سه بخش دامنه لغات عمومی، گرامر و دامنه لغات انگلیسی است اما شما تنها با خواندن و افزایش دامنه لغات خود می توانید در حد لازم به سوالات پاسخ دهید. پیشنهاد ما این است که شما در ابتدا فقط تلاش نمایید دامنه لغات خود را با مطالعه منابع معرفی شده شامل 504 و لغات تافل افزایش دهید؛ ابتدا کتاب 504 را مطالعه نمایید. نحوه مطالعه شما نیز این گونه باشد که ابتدا در بودجه بندی میزان مطالعه روزانه خود را با توجه به زمان بندی انتخاب نمایید. مثلاً 3 درس در روز؛ سپس کلمات را بخوانید و بر روی G5 بنویسید و با توجه به قوانین G5 عمل نمایید. پس از پایان 504 به سراغ لغات تافل بروید. چرا که بخشی از لغات 504 با لغات تافل مشترک است. شما باید این قدر این دو کتاب را مطالعه نمایید تا به لغات آنها مسلط شوید. برای 5 سوال گرامر نیز، اگر زیاد تمایلی به مطالعه ندارید و یا در پیش بینی خود قصد درصد بالا برای این درس را ندارید این 5 سوال را حذف نمایید در غیر این صورت با خواندن منابع معرفی شده می توانید به سوالات پاسخ دهید اما در کل خیلی این 5 سوال اهمیتی ندارد. اگر کمی ریسک پذیر نیز باشید ما پیشنهاد می کنیم که اگر خیلی در گرامر قوی نیستید با مطالعه نسبی به این 5 سوال به صورت تصادفی پاسخ دهید.

برای 15 سوال تخصصی نیز باید بیشتر به گسترش دامنه لغات خود توجه نمایید. پیشنهاد ما نیز این است که ابتدا تئوری های مدیریت را مطالعه نمایید و ضمن مطالعه این درس، پس از خواندن یک لغت تخصصی معادل انگلیسی آن را در پاورقی مطالعه نمایید و سپس از منابع معرفی شده به خواندن متون تخصصی ادامه دهید و مانند بخش عمومی می توانید از فرمول G5 استفاده نمایید.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up