جمعه ٧ اردیبهشت ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

پيامدهاي اضطراب


 یکی از عوامل مهم در ایجاد اضطراب کنکور، ندانستن نتیجه آن است. از مدت ها قبل از کنکور راجع به ان حرف های زیادی می شنوید. اطرافیان بدون انکه بدانند و یا برایشان مهم باشد حرف های خود را می زنند و اهمیتی بر تاثیر ان بر شما نمی دهند. داوطلب خود نگران کنکور و نتایج ان می باشد و اظهار نظرهای دیگران مزید بر علت می شود.

اگر داوطلب به حال خود رها شود کمتر نگران می شود، ولی چنین امکانی وجود ندارد. اگر بتواند خود را کنترل کند، شاید اضطراب او کمتر شود، ولی برای خیلی از داوطلبان چنین شرایطی وجود ندارد.

داوطلب باید چنین تصور کند که باید در این امتحان شرکت کنم. می دانم که توان من و قابلیت های من حد و اندازه ای دارد و این را می دانم که بهترین روش هم این است که از حداکثر توانم استفاده کنم و بهترین نتیجه ای که در حد و توانم باشد خواهم گرفت، و این نتیجه رضایت دارم. می توانم با افکار منفی خود را ازار دهم، می توانم دایما در یاس و ناامیدی به سرم برم. ولی هیچ کدام از اینها کمکی به فرد نمی کند. بلکه باید با تلاش بیشتر و تمرکز منتظر نتیجه ماند.

در ابتدا شاید این افکار ساده لوحانه به نظر برسد، ولی اگر در ان عمیق شوید می بینید که چاره ای جز قبول ان ندارید. سعی کنید هر روز که از خواب برمی خیزید به خود تلقین کنید که سعی می کنید امروز با حداکثر توان و در حد قابلیت هایتان تلاش خواهید کرد و سعی کنید تمام روش های گفته شده در پیام مشاوره را به کار گیرید.

در مورد نتیجه ازمون فکر نکنید، چه مثبت و چه منفی. بلکه مانند یک علامت سوال است و پس از برگزاری ازمون می دانید نتیجه ان چیست. صبر پیشه کنید و در منتظر بمانید. افکار منفی را از خودتان دور کنید.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up