سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧

ورود کاربران

 
 
فراموشی رمز عبور | ثبت نام

چگونه اقتصاد بخوانيم


داوطلبان عزیز

با سلام

درس اقتصاد از دروس نسبتاً مهم مجموعه مدیریت است. مهمترین ویژگی این درس فرار بودن آن است بدین معنی که پس از مطالعه آن و احساس تسلط، زمانی که به سراغ تست ها می روید ممکن است مطالب و نکات را فراموش نمایید. به این خاطر پیشنهاد ما این است که حتماً این درس را زمانی که شروع می کنید پیوسته بخوانید. البته این نکته را تاکید می کنیم که مطالعه زیاد و عمیق در این درس جوابگو نیست بلکه تکرار و تکرار است که شما را به نتیجه مطلوب می رساند.

منابع پیشنهادی:

1-    تست و خلاصه درس اقتصاد خرد محسن نظری (اصلی)     انتشارات نگاه دانش

2-    تست و خلاصه درس اقتصاد کلان         محسن نظری(اصلی)      انتشارات نگاه دانش

 نحوه مطالعه:

در این درس 20 سوال طراحی می شود. 10 سوال خرد و 10 سوال کلان. بنابراین اهمیت هر دو بخش یکسان است. همانطور که در زمان بندی مطالعه موجود در همین سایت مشخص شده شما این دو بخش را باید با هم و همزمان مطالعه نمایید. ولی باید این نکته را بدانید که اقتصاد کلان بیشتر حالت خواندنی و تحلیلی است یا به تعبیری شبیه حوزه علوم انسانی است و اقتصاد خرد بیشتر نیاز به  دانش یا توانایی ریاضی دارد. بنابراین پیشنهاد ما این است که بسته به توانایی خود یکی از این دروس را بیشتر مطالعه نمایید و در چینش دروس کنار یکدیگر در یکروز به این نکته توجه نمایید مثلا در روزی که ریاضی و پژوهش را مطالعه می نمایید اقتصاد کلان را در برنامه بگذارید.

نکته بسیار مهم: در مطالعه این دروس حتماً به اهمیت هر یک از فصول توجه نمایید و آن بخش ها را بیشتر مطالعه نمایید البته این کار نه تنها در این درس بلکه در همه دروس مفید است. مثلاً در اقتصاد کلان بیشترین سوال از بخش درآمد ملی تعادلی بیشترین سوال طراحی می شود پس طبیعی است که این فصل باید بیشترین زمان را در مطالعه به خود اختصاص دهد(اهمیت هر بخش در ابتدای منابع مشخص شده است).

در ضمن همزمان و پس از پایان مطالعه هر بخش تست های آن بخش را نیز بزنید.

Copyright © 2012: SanjeshServ.ir , all rights reserved
This website was optimized for display sizes 1024 by 768 pixles and up