جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
بودجه بندي آزمون هاي آزمايشي سنجش (تابستانه + مرحله اي)
1396/04/13

بودجه بندي آزمون هاي آزمايشي سنجش (تابستانه + مرحله اي)

قابل توجه دانش­ آموزان عزيز پايه­ هاي تحصيلي «پيش دانشگاهي» ، « يازدهم» ، « دهم » متوسطه و مشاوران و دبيران محترم دبيرستان­ها

اطلاعيــــــه كامل ثبت نام آزمون هاي آزمايشي سنجشِ يازدهـــم (سال تحصيلي ۹۷-۹۶)

۱۳۹۶/۰۳/۰۶  ۰۹:۴۷

آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ یازدهــم

 

ویژه دانش آموزان پایه یازدهم(سال دوم دوره دوم متوسطه)

 

 

طی سال­های اخیر و براساس مصوبات مراجع قانونی مربوطه، سوابق تحصیلی سال یازدهم متوسطه نقش تعیین کننده­ای در سرنوشت داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالی ایفا نموده است، بطوریکه سوابق تحصیلی سال یازدهم متوسطه داوطلبان آزمون سراسری هم اکنون یکی از عوامل مهم تعیین کننده کیفیت رشته محل قبولی داوطلب در آزمون سراسری می­ باشد.

شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش کشور با استفاده از بیش از دو دهه تجربه در طراحی و برگزاری آزمون­های آزمایشی برای آمادگی دانش آموزان دوره متوسطه، برای سال تحصیلی  (97-96) اقدام به طراحی آزمون­های تابستانه، مرحله­ ای و جامع برای جامعه هدف دانش آموزان سال یازدهم متوسطه(سال دوم که امتحانات نهایی را در پیش دارند نموده است. این آزمون­ها با ماهیتی جدید از نظر محتوا، بودجه­ بندی و اجرا گامی مهم در جهت پاسخگویی به نیاز موجود در این زمینه می­ باشد که امید است مورد توجه دانش آموزان عزیز سال یازدهم متوسطه و همچنین مشاوران و دست­ اندرکاران دبیرستان­ها قرار گیرد.

 

آزمون­های سنجش ِ یازدهم دارای ویژگی­ های زیر می­ باشد:

* ارائه سؤالات مفهومی تستی که ضمن آماده نمودن دانش آموزان برای شرکت در امتحانات ترم اول و نهایی سال یازدهم، زمینه آشنایی و مهارت این عزیزان را برای پاسخگویی به سؤالات آزمون­ سراسری سال بعد، برای دانش آموز فراهم می­ نماید.

* بودجه بندی منابع درسی براساس برنامه درسی دبیرستان­ها.

* ارائه کارنامه تحلیلی پیشرفت تحصیلی در هر آزمون و مقایسه با آزمون­های قبل.

* ارائه گزارش­ های تحلیلی، مقایسه­ ای و مدیریتی برای دبیرستان­هایی که دانش­آموزان سال یازدهم خود را بصورت گروهی در این آزمون­ها شرکت می­ دهند.

* ارائه نتیجه نمرات آزمون به شرکت کنندگان بلافاصله پس از پایان هر آزمون.

 

نحوۀ زمان بندی آزمون­ها به شرح جدول زیر است:

 

آزمون­ های آزمايشی

تاریخ برگزاری آزمون

مهلت ثبت­ نام اینترنتی

تابستانه

اول تابستانه

روز جمعه مورخ 96/4/30

آزمون برگزار گردید.

دوم تابستانه

روز جمعه مورخ 96/5/20

آزمون برگزار گردید.

سوم تابستانه

روز جمعه مورخ 96/6/10

آزمون برگزار گردید.

مرحله ای 

مرحله 1

روز جمعه مورخ 96/8/12

آزمون برگزار گردید.

مرحله 2

روز جمعه مورخ 96/9/3

آزمون برگزار گردید.

مرحله 3

روز جمعه مورخ 96/9/24

آزمون برگزار گردید.

مرحله 4

(جمع بندی نیمسال اول)

روز جمعه مورخ 96/11/6

آزمون برگزار گردید.

مرحله 5

روز جمعه مورخ 96/11/27

آزمون برگزار گردید.

مرحله 6

روز جمعه مورخ 96/12/18

آزمون برگزار گردید.

جامع

جامع نوبت اول (پایه)

روز جمعه مورخ 97/1/31

آزمون برگزار گردید.

جامع نوبت دوم

روز جمعه مورخ 97/2/21

آزمون برگزار گردید.

 

 

                                                                         

نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمایشی سنجشِ یازدهم:

 

این آزمون‌ها در 3 فاز کلی«تابستانه، مرحله‌ای و جامع» و در 11 نوبت برگزار می‌شوند. فاز اول، آزمون‌های تابستانه بوده که در 3 نوبت برگزار خواهند شد. هدف اصلی آزمون‌های تابستانه، بررسی و مرور کلی مطالب کتاب­های درسی پایۀ دهم خواهد بود. فاز دوم، آزمون‌های مرحله‌ای بوده که در 6 نوبت برگزار خواهند شد. هدف کلی این آزمون‌ها، بررسی و نگاه دقیق‌تر به مطالب کتاب‌های درسی پایۀ یازدهم و ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانش­ آموزان در طول سال تحصیلی است. در این میان، آزمون ویژه­ ای(آزمون مرحلۀ 4) در نظر گرفته شده است که در پایان امتحانات نیمسال اول، در تاریخ 1396/11/6 برگزار خواهد شد و هدف آن، جمع بندی مطالب نیمسال اول می‌باشد که پس از امتحانات تشریحی نیمسال اول برگزار خواهد شد و بر اساس آن، آمادگی دانش‌آموزان براساس پرسش‌های چهارگزینه‌ای استاندارد مرتبط با مطالب این نیمسال تحصیلی مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت. فاز سوم، آزمون‌های جامع بوده که در 2 نوبت برگزار خواهند شد. هدف این آزمون­ها، آشنایی کامل دانش­ آموزان با پرسش­ های چهار گزینه­ ای همسو و مرتبط با سوالات امتحانات خرداد 1397 و به نوعی، مقدمۀ آمادگی برای کنکور سراسری سال 1398 می­ باشد.

آزمون های مرحله ای براساس تقسیم بندی منابع درسی برگزار می شود؛ به طوري كه در هر مرحله از آزمون طبق تقسيم بندي‌هاي انجام شده، از داوطلبان امتحان به عمل مي آيد؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله از قسمت يا قسمت هاي مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته مي شود؛ ليكن در هر مرحله، سؤالات امتحاني با تأکید بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي می شود (براي مثال، در مرحله سوم آزمون، قسمت­ هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظور شده است؛ با اين تأکید كه بيشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود.)

پس از برگزاری هریک از آزمون­ های مرحله­ ای و همچنین آزمون جامع، کارنامه­ ای با اطلاعات بسیار مفید و ارزنده شامل نمره خام دروس، میانگین نمرات خام نفرات برتر، رتبه در هر درس و رتبه کل در مقایسه با داوطلبان شهر، استان و کشور و نمره کل عمومی و اختصاصی در زیرگروه­ های آزمایشی و.... دراختیار داوطلبان قرار می­ گیرد تا داوطلبان براساس اطلاعات مندرج در اين کارنامه­ ها از میزان آمادگی خود در هر مرحله از آزمون آگاهی یافته و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا برگزاری آزمون مرحله بعد اقدام نمایند و در نهایت نیز با شرکت در آزمون­­ها آمادگی لازم را برای شرکت در امتحانات نهایی سال 1397 کسب می­ نمایند.

 کارنامه نتایج هر نوبت از آزمون­ های آزمایشی سنجشِ یازدهم در عصر روز برگزاری هرآزمون از طریق سایت اینترنتی شرکت به نشانیwww.sanjeshserv.ir  منتشر می­ گردد. ضمناً به اطلاع دانش­­ آموزان می­ رساند که محاسبه نمره کل آزمون­ های آزمایشی براساس آخرین مصوبات و ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور در ارتباط با آزمون سراسری سال 1396 عمل خواهد شد. همچنین نمره آزمون دروس عمومی و اختصاصی همانند آزمون سراسری و براساس نمره آزمون عمومی (با توجه به ضرایب) به علاوه سه برابر نمره آزمون اختصاصی (با توجه به ضرایب) تقسیم بر مجموع کل ضرایب محاسبه می­ شود، که این امر می­ تواند تجربه مناسبی برای دانش­آموز در ارتباط با شرکت در آزمون سراسری سال بعد باشد.


زمان و نحوه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي سنجشِ یازدهم:

 

کارت ورود به جلسه آزمون­های آزمایشی سنجشِ یازدهم برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از روز سه­ شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طریق سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی: www.sanjeshserv.ir توزیع می­ گردد و داوطلبان با مراجعه به سایت اینترنتی فوق الذکر نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام می­ نمایند.

  شركت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.