جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

اطلاعيــــــه كامل ثبت نام آزمون هاي آزمايشي سنجشِ دهـــم (سال تحصيلي ۹۷-۹۶)

۱۳۹۶/۰۳/۰۶  ۱۱:۰۵

 

آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دهــم

  

ویژه دانش آموزان پایه دهم (سال اول دورۀ دوم متوسطه)

 در سال تحصیلی 97-1396


ضمن تغییر نظام آموزشی از «پنج ـ سه ـ چهار» به «شش ـ سه ـ سه»، شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور بر آن شده است که آزمون‌های آزمایشی استاندارد را برای دانش‌آموزان تمامی پایه‌های سال اول دورة دوم متوسطه (پایه دهم) برگزار نماید. این آزمون‌ها در 2 فاز کلی    « مرحله‌ای و جامع» و در 8 نوبت برگزار می‌شوند. فاز اول، آزمون‌های مرحله‌ای بوده که در 6 نوبت برگزار خواهند شد. هدف کلی این آزمون‌ها، بررسی و نگاه دقیق‌تر به مطالب کتاب‌های درسی پایۀ دهم و ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانش­ آموزان در طول سال تحصیلی است. در این میان، آزمون ویژه­ ای(آزمون مرحلۀ 4) در نظر گرفته شده است که در پایان امتحانات نیمسال اول، در تاریخ  1396/11/6برگزار خواهد شد و هدف آن، جمع بندی مطالب نیمسال اول می‌باشد که پس از امتحانات تشریحی نیمسال اول برگزار خواهد شد و بر اساس آن، آمادگی دانش‌آموزان براساس پرسش‌های چهارگزینه‌ای استاندارد مرتبط با مطالب این نیمسال تحصیلی مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت. فاز دوم، آزمون‌های جامع بوده که در 2 نوبت برگزار خواهند شد. هدف این آزمون­ها، آشنایی کامل دانش­ آموزان با پرسش­ های چهارگزینه­ ای همسو و مرتبط با سوالات امتحانات خرداد 1397 و به نوعی، مقدمۀ آمادگی برای کنکور سراسری سال 1399 می­ باشد.

 آزمون‌های آزمایشی سنجشِ دهم ، فقط در رشته­ های تحصیلی «ریاضی ـ فیزیک»، «علوم تجربی» و «ادبیات و علوم انسانی» برگزار می‌شود و زمان بندی آزمون­ها به ترتیبی برنامه­ ریزی شده تا شرکت کنندگان را برای امتحانات هر نیمسال آماده نماید.

لازم به ذکر است که بودجه بندی آزمون­های سنجشِ دهم ، به محض آماده شدن کتاب­های درسی این پایه از سوی وزارت آموزش و پرورش، توسط شرکت به اطلاع مدیران، مشاوران و دانش‌آموزان خواهد رسید و تاریخ آزمون­ها به­ شرح جدول زیر اعلام می­ گردد.

 نحوۀ زمان بندی آزمون­ ها به شرح جدول زیر است:

 

 

آزمون­های آزمايشی

تاریخ برگزاری آزمون

مهلت ثبت­نام اینترنتی

مرحله­ ای

مرحله 1

روز جمعه مورخ 96/8/12

آزمون برگزار گردید.

مرحله2

روز جمعه مورخ 96/9/3

آزمون برگزار گردید.

مرحله3

روز جمعه مورخ 96/9/24

آزمون برگزار گردید.

مرحله 4

(جمع بندی نیمسال اول)

روز جمعه مورخ 96/11/6

آزمون برگزار گردید.

مرحله 5

روز جمعه مورخ 96/11/27

آزمون برگزار گردید.

مرحله 6

روز جمعه مورخ 96/12/18

آزمون برگزار گردید.

جامع

نوبت اول جامع

روز جمعه مورخ 97/1/31

تا ساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 97/01/08 تمدید شد.

نوبت دوم جامع

روز جمعه مورخ 97/2/21

تا روز سه ­شنبه مورخ 97/2/4

                             

 زمان و نحوه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي سنجشِ دهم:

 

کارت ورود به جلسه آزمون­های آزمایشی سنجشِ دهم برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از روز سه­ شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طریق سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی: www.sanjeshserv.ir توزیع می­ گردد و داوطلبان با مراجعه به سایت اینترنتی فوق الذکر نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام می­ نمایند.

 شهریه آزمون­های آزمایشی سنجشِ دهم:

 

 شرکت تعاونی خدمات آموزشی سازمان سنجش همچون سنوات گذشته برای متقاضیان بیش از یک نوبت آزمون تخفیفاتی در نظر گرفته است که این امکان را میسر می­ نماید تا در صورت افزایش تعداد مراحل از تخفیف بیشتری بهره­ مند گردند و در این جهت برای سال 97-96 شیوه اعمال تخفیف شهریه آزمون را برای متقاضیان بیش از یک آزمون در جهت رفاه حال داوطلبان عزیز به کار گرفته تا ضمن تجمیع فرآیند ثبت­ نام برای هر یک از دانش آموزان در کلیه مراحل، امکان پرداخت شهریه کمتری برای ثبت­ نام فراهم شود.

 جدول شهریه آزمون­های آزمایشی سنجشِ دهم:

 توجه:   تمامی مبالغ به ریال می باشد.

 

یک نوبت آزمون جامع

320/000

دو نوبت آزمون جامع

630/000

 

 

    با توجه به جدول شهریه فوق و هزینه­ های ثبت­ نام مندرج در آن، این امکان نیز فراهم گردیده است تا داوطلبان عزیز در صورت تمایل بتوانند آزمون­های سنجشِ دهم را به تعداد مورد نیاز و دلخواه، انتخاب و ثبت­ نام نمایند؛ به­ عنوان مثال، داوطلب می­ تواند متقاضی 3 نوبت آزمون مرحله­ ای و یک نوبت آزمون جامع باشد.

  البته باتوجه به اینکه آزمون­های آزمایشی سنجش، مجموعه آزمون­هایی است که هر یک مکمل دیگری است و شرکت در تمامی آنها، داوطلب را گام به گام آماده تر می­ نماید لذا توصیه می­ شود داوطلبان عزیز در کلیۀ آزمون­های جامع بطور یکجا ثبت­ نام نمایند.

 شایان ذکر است داوطلبان برای استفاده بیشتر از تخفیف پلکانی بهتر است از تعداد مراحل و نوبت­ های بیشتری از آزمون­ها را خریداری نمایند تا ضمن برخورداری از تعداد آزمون­های آزمایشی سنجشِ دهم از تخفیف بالاتری نیز بهره­ مند شوند. بدیهی است مطلوب­ترین حالت ثبت­ نام برای داوطلبان از نظر هزینه پرداختی، ثبت­ نام یکجا در 2نوبت آزمون (2 نوبت جامع) می­ باشد که در این صورت با احتساب تخفیف ویژه 10/000 ریالی، متوسط شهریه هر آزمون 315/000 ریال و مجموعاً  630/000 ریال است.

 ضمناً به اطلاع داوطلبان می­ رساند که در هنگام ثبت­ نام و پس از انتخاب نوبت­ های آزمون توسط داوطلب، برنامه ثبت­ نام اینترنتی به­ طور خودکار، وجه را با احتساب تخفیف محاسبه می­ نماید.

 نحوه ثبت‌نام:

 پرداخت اینترنتی: داوطلبان علاقمند به شركت در آزمون‌هاي آزمایشی سنجشِ دهم در سراسركشور مي‌توانند از روز شنبه مورخ 96/03/27با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و مراجعه به سایت شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت­ نام اقدام و كد رهگيري دريافت نمايند.

 نکته مهم:

لازم به ذكر است كه خريد اينترنتي كارت اعتباري ثبت­ نام نشان دهنده ثبت­ نام نهايي داوطلب نبوده و لازم است بعد از خريد كارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز) به لينك ثبت ­نام مراجعه نموده و  ثبت ­نام خود را نهايي و شماره پرونده و كدپيگيري 16 رقمي دريافت نمايد.

   داوطلبان گرامي پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت ­نام در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرايط و ضوابط ثبت­ نام مي­ توانند با خط ويژه 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. ساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00

 ثبت نام گروهي از طريق مدارس: دبيرستان­ هايي كه مايل هستند براي سهولت ثبت ­نام به صورت يكجا از دانش آموزان خود ثبت­ نام به عمل آورند بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت­ نام مدارس همكار، در صورت داشتن هر گونه سؤال مي ­توانند درساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00 با شماره تلفن­ هاي 88844791 الي 88844793 تماس حاصل نمايند.

 نکات مهم:

 1- ثبت‌نام كليه نوبت­ ها و مراحل آزمون­ها از جمله آزمون‌هاي جامع نيز در اين مرحله انجام مي‌شود و توصيه مي­ شود جهت برخورداري از حداكثر تخفيف در شهريه پرداختي، ثبت­ نام در كليه مراحل درخواستي را يكجا انجام دهيد.

2- وجه پرداخت شده بابت ثبت­ نام به هيچ عنوان قابل استرداد نيست؛ لذا داوطلبان در اين خصوص دقت لازم را به عمل آورند.

 

ثبت نام حضوری: ثبت نام برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از طریق سایت اینترنتی به نشانی: www.sanjeshserv.ir امکان پذیر است و دفتر مرکزی شرکت به نشانی: تهران، پل کریم خان زند، خیابان شهید نژادکی، روبروی کلانتری سنایی، پلاک 30، تلفن: 88321455 نیز آماده ثبت نام از مراجعان در ساعات اداری است.

 

 راهنماي نحوه ثبت­ نام  اينترنتي آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ دهم

  مراحل ثبت­ نام:

 گام اول: پرداخت مبلغ ثبت نام و دريافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب و به صورت اينترنتي مي باشد)

گام دوم: تكميل فرم ثبت نام (در سايت ارايه شده: لينك ثبت­ نام آزمون­هاي آزمايشي سنجش ثبت ­نام جديد).

گام سوم: دريافت كد پيگيري 16 رقمي ثبت نام.

 

 شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.