یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

اطلاعيــــــه كامل ثبت نام آزمون هاي آزمايشي سنجشِ پيش(سال تحصيلي ۹۷-۹۶)

۱۳۹۶/۰۳/۰۵  ۰۹:۵۰

آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ پيش

 ويژه دانش آموزان سال چهارم متوسطه و داوطلبان آزمون سراسري سال 97

 شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور، به­ عنوان مجموعه ­اي كه بصورت تخصصي ارائه دهنده خدمات آموزشي و كمك آموزشي به داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش عالي كشور است، در سال تحصيلي 97-96 نيز همانند سالهاي گذشته، مجموعه آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ پيش را براي استفاده دانش آموزان پيش دانشگاهي و كليه افرادي كه خود را براي شركت در آزمون سراسري سال 1397 دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش عالي آماده مي­ نمايند، طرح ­ريزي نموده است.

ويژگي­ هاي آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ پيش:

 

* برگزاري آزمون­ هاي تابستانه در تیر، مرداد و شهريور 96 با هدف ارزيابي از مطالعات تابستاني داوطلبان؛

* برگزاري آزمون­ هاي مرحله ­اي مطابق با برنامه درسي دبيرستان­ها براساس بودجه ­بندي جديد منابع درسي؛

* برگزاري آزمون­ هاي آزمايشي جامع با استانداردهاي آزمون سراسري؛

* برگزاري آزمون جامع دروس پايه در فروردين ماه با هدف ارزيابي وضعيت آمادگي داوطلبان در دروس پايه؛

* ارائه سؤالات تستي هم تراز آزمون سراسري و همگام با پيشرفت برنامه درسي در طول سال؛

* اعلام نتايج نمرات داوطلبان بلافاصله پس از برگزاري آزمون؛

* ارائه كارنامه نتايج با اطلاعات جامع و مفيد براي اطلاع داوطلب از وضعيت علمي و مقايسه با ساير داوطلبان؛

* ارائه دفترچه پاسخ ­هاي كاملاً تشريحي به داوطلبان.

  نحوه ي زمان بندي آزمون­ها به شرح جدول زير است:

  

آزمون­های آزمايشی

تاریخ برگزاری آزمون

مهلت ثبت ­نام اینترنتی

تابستانه

اول تابستانه

روز جمعه مورخ 96/4/30

آزمون برگزار گردید.

دوم تابستانه

روز جمعه مورخ 96/5/20

آزمون برگزار گردید.

سوم تابستانه

روز جمعه مورخ 96/6/10

آزمون برگزار گردید.

مرحله­ ای

مرحله 1

روز جمعه مورخ 96/8/12

آزمون برگزار گردید.

مرحله 2

روز جمعه مورخ 96/9/3

آزمون برگزار گردید.

مرحله 3

روز جمعه مورخ 96/9/24

آزمون برگزار گردید.

مرحله 4

(جمع بندی نیمسال اول)

روز جمعه مورخ 96/11/6

آزمون برگزار گردید.

مرحله 5

روز جمعه مورخ 96/11/27

آزمون برگزار گردید.

مرحله 6

روز جمعه مورخ 96/12/18

آزمون برگزار گردید.

جــامع

جامع نوبت اول (پایه)

روز جمعه مورخ 97/1/31

آزمون برگزار گردید.

جامع نوبت دوم

روز جمعه مورخ 97/2/21

تا روز سه­ شنبه مورخ 97/2/4

جامع نوبت سوم

روز جمعه مورخ 97/3/11

تا روز سه ­شنبه مورخ 97/2/25

جامع نوبت چهارم

روز جمعه مورخ 97/4/1

تا روز سه­ شنبه مورخ 97/3/15

                                                                 

چگونگي ثبت ­نام و برگزاري آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ پيش

نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ پيش:
  آزمون­هاي تابستانه در سه نوبت، طي ماه ­هاي تیر، مرداد و شهريورماه سال جاري (1396) برگزار مي­ شود. بعد از برگزاري 3 نوبت آزمون تابستانه در تابستان، آزمون­ هاي مرحله ­اي در 6 نوبت و براساس تقسيم ­بندي منابع درسي برگزار مي­ شود؛ به طوري كه در هر مرحله از آزمون طبق تقسيم‌بندي‌هاي انجام شده، از داوطلبان امتحان به عمل مي‌آيد؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله از قسمت يا قسمت‌هاي مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته مي‌شود؛ ليكن در هر مرحله، سؤالات امتحاني با تأكيد بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي مي­ شود (براي مثال، در مرحله سوم آزمون قسمت‌هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظور شده است؛ با اين تأكيد كه بيشتر سؤالات از بوجه بندي مرحلۀ سوم خواهد بود).

در بين شش آزمون مرحله ­­اي،آزمون مرحله چهارم تحت عنوان آزمون ارزيابي و جمع­ بندي ترم اول به­ منظور آشنايي بيش­تر داوطلبان با پرسش ­هاي چهار گزينه ­اي مباحث ترم اول برگزار مي ­شود كه انتظار مي­ رود با توجه به برگزاري امتحانات ترم اول، داوطلبان در اين آزمون با آمادگي كامل،دانسته ­هاي درسي خود را ارزيابي نمايند. پس از برگزاري 6 نوبت آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي فوق، از ابتداي سال 97، 4 نوبت آزمون­هاي آزمايشي جامع تا قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1397 با هدف رساندن داوطلبان به حداكثر آمادگي جهت حضور در آزمون سراسري 1397 برگزار مي‌شود. پس از برگزاري هر يك از آزمون‌هاي تابستانه، مرحله‌اي و همچنين آزمون‌هاي جامع، كارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين كارنامه‌‌ها از ميزان آمادگي خود براي شركت در‌ آزمون سراسري مطلع شوند و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا قبل از برگزاري آزمون مرحله بعد و در نهايت آزمون سراسري اقدام نمايند. كارنامه داوطلبان در هر آزمون بلافاصله در عصر همان روز برگزاري آزمون از طريق سايت اينترنتي شركت به نشاني: www.sanjeshserv.ir منتشر مي­ شود.

    توضيح اين نكته ضروري است كه با توجه به تعداد كثير شركت‌كنندگان در آزمون‌هاي سنجشِ پيش، رتبه‌هاي اكتسابي داوطلبان معيار معتبري براي داوطلبان خواهد بود تا موقعيت علمي خود را نسبت به رقباي خود در يك جامعه آماري وسيع مورد ارزيابي قرار دهند.

   زمان و نحوه توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه آزمون‌هاي سنجشِ پيش:

   كارت ورود به جلسه آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ پيش براي كليه داوطلبان سراسر كشور از روز سه­ شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طريق سايت اينترنتي شركت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني: www.sanjeshserv.ir توزيع مي­ گردد و داوطلبان با مراجعه به سايت اينترنتي فوق الذكر نسبت به پرينت كارت ورود به جلسه خود اقدام مي­ نمايند.

   شهريه آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ پيش:

 

 

 شركت تعاوني خدمات آموزشي سازمان سنجش همچون سنوات گذشته براي متقاضيان بيش از يك نوبت آزمون تخفيفاتي را در نظر گرفته است كه اين امكان را ميسر مي ­نمايد تا در صورت افزايش تعداد مراحل از تخفيف بيشتري بهره­ مند گردند و در اين جهت براي سال 97-96 شيوه اعمال تخفيف شهريه آزمون را براي متقاضيان بيش از يك آزمون در جهت رفاه حال داوطلبان عزيز به كار گرفته تا ضمن تجميع فرآيند ثبت­ نام براي هر يك از دانش آموزان در كليه مراحل، امكان پرداخت شهريه كمتري براي ثبت­ نام فراهم شود.

   جدول شهريه آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ پيش:

 توجه:   تمامی مبالغ به ریال می باشد.

 

یک نوبت آزمون جامع

320/000

دو نوبت آزمون جامع

630/000

سه نوبت آزمون جامع

930/000

 

   با توجه به جدول شهريه فوق و هزينه­ هاي ثبت­ نام مندرج در آن، اين امكان نيز فراهم گرديده است تا داوطلبان عزيز در صورت تمايل بتوانند آزمون­هاي سنجشِ پيش را به تعداد مورد نياز و دلخواه، انتخاب و ثبت­ نام نمايند؛ به­ عنوان مثال، داوطلب مي­ تواند متقاضي 3 نوبت آزمون جامع باشد.

 البته باتوجه به اينكه آزمون­هاي آزمايشي سنجش، مجموعه آزمون­هايي است كه هر يك مكمل ديگري است و شركت در تمامي آنها، داوطلب را گام به گام آماده تر مي ­نمايد لذا توصيه مي­شود داوطلبان عزيز در كليۀ آزمون­هاي جامع بطور يكجا ثبت­ نام نمايند.

 شايان ذكر است داوطلبان براي استفاده بيشتر از تخفيف پلكاني بهتر است از تعداد مراحل و نوبت­ هاي بيشتري از آزمون­ها را خريداري نمايند تا ضمن برخورداري از تعداد آزمون­هاي آزمايشي سنجشِ پيش از تخفيف بالاتري نيز بهره­ مند شوند. بديهي است مطلوب­ ترين حالت ثبت­ نام براي داوطلبان از نظر هزينه پرداختي، ثبت­ نام يكجا در 3 نوبت آزمون  (جامع) مي­ باشد كه در اين صورت با احتساب تخفيف ويژه  30/000 ريالي، متوسط شهريه هر آزمون 310/000 ريال و مجموعاً 930/000 ريال است.

 ضمناً به اطلاع داوطلبان مي­ رساند كه در هنگام ثبت­ نام و پس از انتخاب نوبت­ هاي آزمون توسط داوطلب، برنامه ثبت ­نام اينترنتي به­ طور خودكار، وجه را با احتساب تخفيف محاسبه مي­ نمايد.

نحوۀ ثبت نام:

 پرداخت اينترنتي: داوطلبان علاقمند به شركت در آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ پيش در سراسركشور مي‌توانند با استفاده از كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب و مراجعه به سايت شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت­ نام اقدام و كد رهگيري دريافت نمايند.

   نکته مهم:

لازم به ذكر است كه خريد اينترنتي كارت اعتباري ثبت­ نام نشان دهنده ثبت­ نام نهايي داوطلب نبوده و لازم است بعد از خريد كارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز) به لينك ثبت ­نام مراجعه نموده و  ثبت ­نام خود را نهايي و شماره پرونده و كدپيگيري 16 رقمي دريافت نمايد.

   داوطلبان گرامي پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت ­نام در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرايط و ضوابط ثبت­ نام مي­ توانند با خط ويژه 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. ساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00

 ثبت نام گروهي از طريق مدارس: دبيرستان­ هايي كه مايل هستند براي سهولت ثبت ­نام به صورت يكجا از دانش آموزان خود ثبت­ نام به عمل آورند بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت­ نام مدارس همكار، در صورت داشتن هر گونه سؤال مي ­توانند درساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00 با شماره تلفن­ هاي 88844791 الي 88844793 تماس حاصل نمايند.

 نکات مهم:

 1- ثبت‌نام كليه نوبت­ ها و مراحل آزمون­ها از جمله آزمون‌هاي جامع نيز در اين مرحله انجام مي‌شود و توصيه مي­ شود جهت برخورداري از حداكثر تخفيف در شهريه پرداختي، ثبت­ نام در كليه مراحل درخواستي را يكجا انجام دهيد.

2- وجه پرداخت شده بابت ثبت­ نام به هيچ عنوان قابل استرداد نيست؛ لذا داوطلبان در اين خصوص دقت لازم را به عمل آورند.

ثبت نام حضوری: ثبت نام برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از طریق سایت اینترنتی به نشانی: www.sanjeshserv.ir امکان پذیر است و دفتر مرکزی شرکت به نشانی: تهران، پل کریم خان زند، خیابان شهید نژادکی، روبروی کلانتری سنایی، پلاک 30، تلفن: 88321455 نیز آماده ثبت نام از مراجعان در ساعات اداری است.

  راهنماي نحوه ثبت­ نام  اينترنتي آزمون­ هاي آزمايشي سنجشِ پيش

  مراحل ثبت­ نام:

 گام اول: پرداخت مبلغ ثبت نام و دريافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب و به صورت اينترنتي مي باشد)

گام دوم: تكميل فرم ثبت نام (در سايت ارايه شده: لينك ثبت­ نام آزمون­هاي آزمايشي سنجش ثبت ­نام جديد).

گام سوم: دريافت كد پيگيري 16 رقمي ثبت نام.
   

شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.