جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷

اطلاعيــــــه ثبت نام سنجش سوم (سال تحصيلي ۹۶-۹۵)

۱۳۹۵/۰۴/۱۳  ۰۹:۳۴

  آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ سوم  

ویژه دانش آموزان سال سوم دبیرستان 

جهت آمادگی امتحانات نهایی

طی سال های اخیر و براساس مصوبات مراجع قانونی مربوطه، سوابق تحصیلی سال سوم متوسطه نقش تعیین کننده ای در سرنوشت داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ایفا نموده است، بطوری که سوابق تحصیلی سال سوم متوسطه داوطلبان آزمون سراسری هم اکنون یکی از عوامل مهم تعیین کننده کیفیت رشته محل قبولی داوطلب در آزمون سراسری می باشد.
شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش کشور با استفاده از تجربه 20 ساله در طراحی و برگزاری آزمون های آزمایشی برای آمادگی دانش آموزان دوره متوسطه، برای سال تحصیلی آینده (96-95) اقدام به طراحی آزمون های مرحله ای و جامع برای جامعه هدف دانش آموزان سال سوم متوسطه که امتحانات نهایی را در پیش دارند نموده است. این آزمون ها با ماهیتی جدید از نظر محتوا، بودجه بندی و اجرا گامی مهم در جهت پاسخگویی به نیاز موجود در این زمینه می باشد که امید است مورد توجه دانش آموزان عزیز سال سوم متوسطه و همچنین مشاوران و دست اندرکاران دبیرستان ها قرار گیرد.
 
آزمون های سنجش ِ سوم دارای ویژگی های زیر می باشد:
* ارائه سؤالات مفهومی تستی که ضمن آماده نمودن دانش آموزان برای شرکت در امتحانات ترم اول و نهایی سال سوم، زمینه آشنایی و مهارت این عزیزان را برای پاسخگویی به سؤالات آزمون سراسری سال بعد، برای دانش آموز فراهم می نماید.
* بودجه بندی منابع درسی براساس برنامه درسی دبیرستان ها.
* ارائه کارنامه تحلیلی پیشرفت تحصیلی در هر آزمون و مقایسه با آزمون های قبل.
* ارائه گزارش های تحلیلی، مقایسه ای و مدیریتی برای دبیرستان هایی که دانش آموزان سال سوم خود را بصورت گروهی در این آزمون ها شرکت می دهند.
* ارائه نتیجه نمرات آزمون به شرکت کنندگان بلافاصله پس از پایان هر آزمون.
 
نحوۀ زمانبندی آزمون ها به شرح جدول زیر است:
 
آزمون های آزمایشی تاریخ برگزاری مهلت ثبت نام
اول تابستانه روز جمعه مورخ 95/5/1

آزمون برگزار گردید.

دوم تابستانه روز جمعه مورخ 95/5/22

آزمون برگزار گردید.

سوم تابستانه روز جمعه مورخ 95/6/12

آزمون برگزار گردید.

مرحله اول روز جمعه مورخ 95/8/14

آزمون برگزار گردید.

مرحله دوم روز جمعه مورخ 95/9/5 آزمون برگزار گردید.
مرحله سوم روز جمعه مورخ 95/9/26

آزمون برگزار گردید.

مرحله چهارم

(جمع بندی نیمسال اول)

روز جمعه مورخ 95/11/1

آزمون برگزار گردید.

مرحله پنجم روز جمعه مورخ 95/11/29

آزمون برگزار گردید.

مرحله ششم روز جمعه مورخ 95/12/20 روز سه شنبه مورخ 95/12/3
یک نوبت آزمون جامع روز جمعه مورخ 96/2/15 روز سه شنبه مورخ 96/1/29

نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمایشی سنجشِ سوم:
این آزمون‌ها در سه فاز کلی«تابستانه، مرحله‌ای و جامع» و در 10 نوبت برگزار می‌شوند. 
فاز اول، آزمون‌های تابستانه بوده که در سه نوبت برگزار خواهند شد. هدف اصلی آزمون‌های تابستانه بررسی و مرور کلی مطالب سال دوم متوسطه براساس بودجه بندی ارائه شده است. 
فاز دوم، آزمون‌های مرحله‌ای بوده که در شش نوبت برگزار خواهند شد. هدف کلی این آزمون‌ها، بررسی و نگاه دقیق‌تر به مطالب کتاب‌های درسی سال سوم متوسطه و ارزیابی پیشرفت تحصیلی براساس بودجه بندی پیشنهاد شده است. هدف آزمون مرحلة چهارم در پایان امتحانات ترم اول، که در تاریخ 95/11/01 برگزار خواهد شد، جمع بندی مطالب نیمسال اول بوده که پس از امتحانات تشریحی نیمسال اول برگزار خواهد شد و هدف آن، سنجش آمادگی دانش‌آموزان بر اساس پرسش‌های چهارگزینه‌ای استاندارد مرتبط با مطالب این ترم تحصیلی است. 
آزمون های مرحله ای براساس تقسیم بندی منابع درسی برگزار می شود؛ به طوري كه در هر مرحله از آزمون طبق تقسيم بندي‌هاي انجام شده، از داوطلبان امتحان به عمل مي آيد؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله از قسمت يا قسمت هاي مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته مي شود؛ ليكن در هر مرحله، سؤالات امتحاني با تأکید بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي می شود (براي مثال، در مرحله سوم آزمون قسمت هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظور شده است؛ با اين تأکید كه بيشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود).
فاز سوم، آزمون جامع بوده که در یک نوبت برگزار خواهد شد. هدف آزمون‌ جامع که در تاریخ‌ 96/2/15 برگزار خواهد شد، آشنایی کامل دانش‌آموزان با پرسش‌های چهار گزینه‌ای استاندارد و مرتبط با سوالات امتحانات نهایی خرداد 1396 می‌باشد.
 پس از برگزاری هریک از آزمون های مرحله ای و همچنین آزمون جامع، کارنامه ای با اطلاعات بسیار مفید و ارزنده شامل نمره خام دروس، میانگین نمرات خام نفرات برتر، رتبه در هر درس و رتبه کل در مقایسه با داوطلبان شهر، استان و کشور و نمره کل عمومی و اختصاصی در زیرگروه های آزمایشی و .... دراختیار داوطلبان قرار می گیرد تا داوطلبان براساس اطلاعات مندرج در اين کارنامه ها از میزان آمادگی خود در هر مرحله از آزمون آگاهی یافته و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا برگزاری آزمون مرحله بعد اقدام نمایند و در نهایت نیز با شرکت در آزمون جامع آمادگی لازم را برای شرکت در امتحانات نهایی سال 1396 کسب نمایند. 
کارنامه نتایج هر نوبت از آزمون های آزمایشی سنجشِ سوم در عصر روز برگزاری هرآزمون از طریق سایت اینترنتی شرکت به نشانی www.sanjeshserv.ir  منتشر می گردد. ضمناً به اطلاع دانش آموزان می رساند که محاسبه نمره کل آزمون های آزمایشی براساس آخرین مصوبات و ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور در ارتباط با آزمون سراسری سال 1396 عمل خواهد شد. همچنین نمره آزمون دروس عمومی و اختصاصی همانند آزمون سراسری و براساس نمره آزمون عمومی (با توجه به ضرایب) به علاوه سه برابر نمره آزمون اختصاصی (با توجه به ضرایب) تقسیم بر مجموع کل ضرایب محاسبه می شود، که این امر می تواند تجربه مناسبی برای دانش آموز در ارتباط با شرکت در آزمون سراسری سال بعد باشد.
 
زمان و نحوه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون‌هاي سنجشِ سوم:
کارت ورود به جلسه آزمون های آزمایشی سنجشِ سوم برای کلیه داوطلبان سراسر کشور از روز سه شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طریق سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی: www.sanjeshserv.ir توزیع می گردد و داوطلبان با مراجعه به سایت اینترنتی فوق الذکر نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام می نمایند.
 
شهریه آزمون های آزمایشی سنجشِ سوم:
 
هر آزمون تابستانه یا مرحله ای هر آزمون جامع
200.000 ریال 250.000 ریال

شرکت تعاونی خدمات آموزشی سازمان سنجش همچون سنوات گذشته برای متقاضیان بیش از یک نوبت آزمون تخفیفاتی در نظر گرفته است که این امکان را میسر می نماید تا در صورت افزایش تعداد مراحل از تخفیف بیشتری بهره مند گردند و در این جهت برای سال 96-95 شیوه اعمال تخفیف شهریه آزمون را برای متقاضیان بیش از یک آزمون در جهت رفاه حال داوطلبان عزیز به کار گرفته تا ضمن تجمیع فرآیند ثبت نام برای هر یک از دانش آموزان در کلیه مراحل، امکان پرداخت شهریه کمتری برای ثبت نام فراهم شود.
 
جدول شهریه آزمون های آزمایشی سنجشِ سوم:
 
مراحل مبالغ (ریال)
یک مرحله آزمون مرحله ای 200.000
یک نوبت آزمون جامع 250.000
 
با توجه به جدول شهریه فوق و هزینه های ثبت نام مندرج در آن، این امکان نیز فراهم گردیده است تا داوطلبان عزیز در صورت تمایل بتوانند آزمون های سنجشِ سوم را به تعداد مورد نیاز و دلخواه، انتخاب و ثبت نام نمایند؛ به عنوان مثال، داوطلب می تواند متقاضی 3 نوبت آزمون مرحله ای و یک نوبت آزمون جامع باشد.
شایان ذکر است داوطلبان برای استفاده بیشتر از تخفیف پلکانی بهتر است از تعداد مراحل و نوبت های بیشتری از آزمون ها را خریداری نمایند تا ضمن برخورداری از تعداد آزمون های آزمایشی سنجشِ سوم از تخفیف بالاتری نیز بهره مند شوند. بدیهی است مطلوب ترین حالت ثبت نام برای داوطلبان از نظر هزینه پرداختی، ثبت نام یکجا در 2 نوبت آزمون (یک مرحله + یک جامع) می باشد که در این صورت با احتساب تخفیف ویژه 10.000 ریالی، متوسط شهریه هر آزمون 220.000 ریال و مجموعاً 440.000 ریال است.
ضمناً به اطلاع داوطلبان می رساند که در هنگام ثبت نام و پس از انتخاب نوبت های آزمون توسط داوطلب، برنامه ثبت نام اینترنتی به طور خودکار، وجه را با احتساب تخفیف محاسبه می نماید.
 
مراحل مبالغ (ریال)
1 مرحله آزمون مرحله ای + 1 نوبت آزمون جامع 440.000
  
نحوه ثبت نام:
پرداخت اینترنتی: داوطلبان علاقه مند به شركت در آزمون‌هاي آزمایشی سنجشِ سوم در سراسركشور مي توانند با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و مراجعه به سایت شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت نام اقدام و كدپیگیری 16 رقمی دريافت نمايند.

* لازم به ذکر است که خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام نشان دهنده ثبت نام نهایی داوطلب نبوده و لازم است بعد از خرید کارت اعتباری (دریافت شماره پرونده و شماره رمز) به لینک ثبت نام مراجعه نموده و ثبت نام خود را نهایی و شماره پرونده و کدپیگیری 16 رقمی دریافت نماید.
 
* داوطلبان گرامی پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرایط و ضوابط ثبت نام می توانند با خط ویژه 42966-021 (صدای داوطلب) تماس حاصل نمایند. ساعات تماس: صبح 8:30 الی 12:30 و عصر 13:30 الی 16:00
 

ثبت نام گروهی از طریق مدارس: دبيرستان هایی كه مايل هستند براي سهولت ثبت نام به صورت يكجا از دانش آموزان خود ثبت نام به عمل آورند بعد از مطالعه دقیق دستورالعمل ثبت نام مدارس همکار، مي توانند با شماره تلفن هاي 88844791 الی 88844793 تماس حاصل نمايند.

 
نکات مهم:
1- ثبت نام کلیه نوبت ها و مراحل آزمون ها از جمله آزمون جامع نيز در اين مرحله انجام مي شود و توصیه می شود جهت برخورداری از حداکثر تخفیف در شهریه پرداختی، ثبت نام در کلیه مراحل درخواستی را یکجا انجام دهید.
 
2- وجه پرداخت شده بابت ثبت نام به هیچ عنوان قابل استرداد نیست؛ لذا داوطلبان در این خصوص دقت لازم را به عمل آورند.
 
ثبت ­نام حضوری: ثبت­ نام براي كليه داوطلبان سراسر كشور از طريق سايت اينترنتي به نشاني: www.sanjeshserv.ir امکان پذیر است و دفتر مركزي شركت به نشاني: تهران، خيابان مطهري، خيابان مفتح شمالي (نرسيده به ميدان هفت تير)، خيابان نوري اسفندياري، پلاك 50، تلفن: 88321455 نيز آماده ثبت­ نام از مراجعان در ساعات اداري است.
 
راهنمای نحوه ثبت نام  اينترنتی آزمون های آزمايشی سنجشِ سوم
مراحل ثبت نام:
1- پرداخت مبلغ ثبت نام و دریافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طریق كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب و به صورت اینترنتی می باشد)
2- تکمیل فرم ثبت نام (در سایت ارایه شده: لینک ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش – ثبت نام جدید).
3- دریافت کدپیگیری 16 رقمی ثبت نام.
 شركت تعاوني خدمات آموزشي کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.