چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷

اطلاعيه ثبت‌نام آزمون‌هاي آزمايشي سنجش ِ پيش (سال ۹۴-۹۳)

۱۳۹۳/۰۳/۱۲  ۰۹:۰۰

 اطلاعيه‌ شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور درباره:

نحوه ثبت‌نام و برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي سنجش ِ پیش
مخصوص داوطلبان سال چهارم (پيش دانشگاهي) و فارغ ­التحصيلان دوره متوسطه
 
شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور، به­ عنوان مجموعه ­اي كه بصورت تخصصي ارائه دهنده خدمات آموزشي و كمك آموزشي به داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش عالي كشور است، در سال تحصيلي 94-93 نيز همانند سال­ هاي گذشته، مجموعه آزمون­ هاي آزمايشي مرحله­ اي و جامع را براي استفاده دانش آموزان سال چهارم و كليه افرادي كه خود را براي شركت در آزمون سراسري دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالي آماده مي ­نمايند، طرح ­ريزي نموده است.

  ويژگي­ هاي آزمون­ هاي آزمايشي سنجش ِ پیش:

 * برگزاري آزمون تابستانه در شهريور 93 با هدف ارزيابي از مطالعات تابستاني داوطلبان؛

* تقسيم ­بندي جديد منابع درسي در آزمون­ هاي مرحله ­اي مطابق با برنامه درسي در دبيرستان­ ها؛
* اعلام نتايج نمرات داوطلبان بلافاصله پس از برگزاري آزمون؛
* ارائه كارنامه نتايج با اطلاعات جامع و مفيد براي اطلاع داوطلب از وضعيت علمي و مقايسه با ساير داوطلبان؛
* ارائه دفترچه پاسخ ­هاي كاملاً تشريحي به داوطلبان؛
* برگزاري آزمون جامع پايه در فروردين ماه با هدف ارزيابي وضعيت آمادگي داوطلبان در دروس پايه.
نحوۀ زمانبندي آزمون ­ها به شرح جدول زير است:
آزمـــــــــون ها  تاريخ برگـزاري مهلت ثبت نام
تابستانه  تابستانه  93/6/14 آزمون برگزار گردید.
  مرحله­ اي  مرحله 1  93/8/2 آزمون برگزار گردید.
 مرحله 2  93/8/30 آزمون برگزار گردید.
 مرحله 3  93/9/28 آزمون برگزار گردید.
 مرحله 4  93/11/3 آزمون برگزار گردید.
 مرحله 5  93/11/24 آزمون برگزار گردید.
 مرحله 6  93/12/15 آزمون برگزار گردید.
جـــــامع  جامع نوبت اول  94/1/21 آزمون برگزار گردید.
 جامع نوبت دوم  94/2/11 آزمون برگزار گردید.
 جامع نوبت سوم  94/2/25 مهلت ثبت نام به پایان رسید.
 جامع نوبت چهارم  94/3/15 ثبت نام تا روز 5شنبه مورخ 94/02/24 ادامه دارد.
 چگونگي ثبت ­نام و برگزاري آزمون­ هاي آزمايشي سنجش ِ پیش
نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي سنجش ِ پیش:
آزمون­ هاي مرحله ­اي در 6 نوبت و براساس تقسيم­ بندي منابع درسي برگزار مي­ شود؛ به طوري كه در هر مرحله از آزمون طبق تقسيم‌بندي‌هاي انجام شده، ازداوطلبان امتحان به عمل مي‌آيد؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله از قسمت يا قسمت‌هاي مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته مي‌شود؛ ليكن در هر مرحله، سؤالات امتحاني با تأكيد بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي می شود. (براي مثال، در مرحله سوم آزمون قسمت‌هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظورشده ؛ با اين تأكيد كه بيشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود).
بعد از برگزاري 6 نوبت آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي فوق، 4 نوبت آزمون آزمايشي جامع نيز تا قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1394 برگزار مي‌شود. پس از برگزاري هر يك از آزمون‌هاي مرحله‌اي و همچنين آزمون‌هاي جامع، كارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين كارنامه‌‌ها از ميزان آمادگي خود براي شركت در‌ آزمون سراسري مطلع شوند و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا قبل از برگزاري آزمون مرحله بعد و در نهايت آزمون سراسري اقدام نمايند. كارنامه داوطلبان عصر همان روز برگزاري آزمون از طريق سايت اينترنتي شركت به نشاني www.sanjeshserv.ir منتشر می شود.
نكته مهم:
سؤالات آزمون‌هاي سنجش ِ پیش فقط از منابع اعلام شده سازمان سنجش‌ آموزش كشور و از منابع درسي نظام جديد آموزش متوسطه خواهد بود و ضرورت دارد داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه نيز منابع اعلام شده را مطالعه و در اين آزمون‌ها شركت نمايند.
زمان و نحوه توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه آزمون‌هاي سنجش ِ پیش:
كارت ورود به جلسه آزمون­ هاي آزمايشي سنجش ِ پیش براي كليه داوطلبان سراسر كشور از روز سه ­شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طريق سايت اينترنتي شركت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني: www.sanjeshserv.ir توزيع مي ­گردد و داوطلبان مي­ بايست با مراجعه به سايت اينترنتي فوق الذكر نسبت به پرينت كارت ورود به جلسه خود اقدام نمايند.
جدول شهريه آزمون­ هاي آزمايشي سنجش ِ پیش:
آزمون مراحل مبالغ (ريال)
 
 جامع
 
 يك نوبت آزمون جامع
180/000

نحوه ثبت‌نام:

پرداخت اينترنتي:
داوطلبان علاقه مند به شركت در آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي وجامع در سراسركشور مي‌توانند از روز شنبه مورخ 93/03/31 با استفاده از كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب و مراجعه به سايت شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت­نام اقدام و كد رهگيري دريافت نمايند.
لازم به ذكر است که خريد اينترنتي كارت اعتباري ثبت­نام نشان دهنده ثبت ­نام نهايي داوطلب نبوده و مي­ بايست که وی بعد از خريد كارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز) به لينك ثبت­ نام مراجعه نموده و ثبت نام خود را نهايي و شماره پرونده و كدرهگيري دريافت نمايد.
ثبت ­نام گروهي از طريق مدارس:
دبيرستان‌هايي كه مايل هستند براي سهولت ثبت‌نام به صورت يكجا از دانش آموزان خود ثبت‌نام به عمل آورند، مي‌توانند با شماره تلفن‌هاي 88844791 الي 88844793 دورنگار 88140041 تماس حاصل نموده تا اقدام لازم به عمل آيد.
ثبت ­نام حضوري:
ثبت­ نام براي كليه داوطلبان سراسر كشور از طريق سايت اينترنتي به نشاني: www.sanjeshserv.ir امکان پذیر است و دفتر مركزي شركت به نشاني: تهران، خيابان مطهري، خيابان مفتح شمالي (نرسيده به ميدان هفت تير)، خيابان نوري اسفندياري، پلاك 50، تلفن : 88321455 نيز آماده ثبت­ نام از مراجعان در ساعات اداري است.
نكته مهم: وجه پرداخت شده بابت ثبت ­نام به هيچ عنوان قابل استرداد نیست؛ لذا داوطلبان در اين خصوص دقت لازم را به عمل آورند.
داوطلبان براي كسب اطلاعات بيشتر مي­توانند با خط ويژه 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. 
 
راهنماي نحوه ثبت ­نام اينترنتي آزمون هاي آزمايشي سنجش ِ پیش

 داوطلبان پس از مراجعه به سايت اينترنتي شركت  تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir و خريداري كارت­ اعتباري به تعداد مراحل مورد نظر خود، بر اساس توضيحات ذيل مي­ بايست براي ثبت نام اقدام نمايند.

 1- داوطلب بايد شماره پرونده و رمز را وارد نموده سپس عبارت امنيتي را كه در قسمت انتهاي صفحه نمايش داده شده با دقت وارد نموده و تأييد نمايد تا به مرحله بعدي وارد شود.

2- در اين مرحله (گام) بايد داوطلب اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و تأييد نمايد تا به مرحله بعدي (گام) وارد شود.

3- در اين مرحله (گام) داوطلب مي ­بايست صحت اطلاعات وارد شده را تأييد نمايد.

4- پس از تأييد نهايي و ذخيره اطلاعات، يك شماره پرونده و كد رهگيري به داوطلب نمايش داده مي­شود كه اين كد رهگيري و شماره پرونده را داوطلب می بایست پرينت نموده و تا پايان آزمون­ ها نزد خود نگهداري نمايد.

  شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.